دکورپرداز
دکور پرداز

آخرین وضعیت فروش و پرداخت سود سهام عدالت

آخرین وضعیت فروش و پرداخت سود سهام عدالت

دکور پرداز: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آخرین وضعیت فروش و پرداخت سود سهام عدالت را شرح داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمدعلی دهقان دهنوی در جمع خبرنگاران درمورد فروش سهام عدالت اظهار داشت: در حال حاضر امکان فروش بلوکی سهام عدالت مانند قبل وجود دارد اما در ماه های قبل خریدار نداشت. در حال حاضر با عنایت به این که خریدار بالقوه وجود دارد فروش بلوکی امکان پذیر است. زمانی هم که فروش رود افرادی که درخواست فروش دارند پول خویش را دریافت می کنند.

وی افزود: موضوعی که سبب ابهام شده بود این بود که از آنجاییکه سهام عدالت چند ماه بود که فروش نرفته بود، اعلام گردید افرادی که درخواست فروش داده بودند، یکبار دیگر بررسی نمایند که همچنان فروشنده هستند یا خیر. همچنان امکان لغو فروش میز وجود دارد.

تکلیف باقی مانده سود سهام عدالت
رئیس سازمان بورس درمورد ۴۰ درصد باقی مانده سهام عدالت هم اظهار داشت: ۴۰ درصد در آینده آزادسازی می شود. باید ۶۰ درصد جذب شود تا بعد.
دهقان در ادامه در پاسخ به سوال ایسنا، درمورد باقی مانده سود سهام عدالت توضیح داد: بخشی از عدم پرداخت به علت افزایش سرمایه شرکت ها بود. شرکت هایی که سود خویش را پرداخت نکردند از نظر انضباطی با آنها برخورد می شود. از آنجاکه مقدار سود کم است، با سود سال ۱۳۹۹ پرداخت می شود، چونکه پرداخت سود سال ۱۳۹۹ هم نزدیک است، مجامع برگزار شده است.

آخرین وضعیت درخواست تاسیس کارگزاری

وی در ادامه درمورد تعداد درخواست ها برای تاسیس کارگزاری هم اظهار داشت: تا کنون ۳۰ درخواست به سمت سازمان آمده است. از چهار درخواست که در ابتدا آمد، یک عدد پذیرفته و دو عدد رد شد. دیگری هم باید تکمیل شرایط و مدارک انجام دهند.
رئیس سازمان بورس در پاسخ به دیگر سوال ایسنا درمورد تاسیس یک هلدینگ برای ۳۰ شرکت غیربورسی سهام عدالت اظهار نمود: هلدینگ فعلاً تاسیس نشده است. برخی موانع بوجود آمد در این راه.

بورسی شدن سرخابی ها به کجا رسید؟

دهقان درمورد بورسی شدن تیم های استقلال و پرسپولیس هم توضیح داد: فرایند طولانی ای برای این منظور طی شده است. این شرکت ها از ماه های قبل در راه پذیرش بوده اند، بخشی از پذیرش آنها انجام شده است. تلاش می شود شرکت هایی که وارد بورس می شوند ساختار مالی مناسبی داشته باشند. ازاین رو ملاحظاتی درمورد این دو تیم وجود داشته که در حال رفع شدن است.

علت افزایش شاخص بورس چیست؟
وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا افزایش شاخص در این روزها به علت افزایش نرخ دلار است یا خیر، اظهار داشت: سازمان بورس درمورد شاخص نظر نمی دهد و بالا رفتن یا پایین رفتن شاخص نشان دهنده وضعیت بازار نیست. چیزی که برای بازار مهم می باشد، شفافیت، کارایی و انصاف در بازار است، سازمان هم باید نظارت کند که این شرایط فراهم گردد.
دهقان تصریح کرد: شاخص بورس تابعی از همه تحولات اقتصادی کلان کشور، درون شرکت و بنگاه ها است.
منبع:

1400/06/14
09:19:37
0.0 / 5
938
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد