دکورپرداز
دکور پرداز

شکایات خود برای وام ازدواج و فرزند را ثبت کنید

شکایات خود برای وام ازدواج و فرزند را ثبت کنید

متقاضیان دریافت تسهیلات فرزندآوری و ازدواج که نسبت به دریافت این دسته از تسهیلات اعتراض دارند می توانند نسبت به ثبت شکایات بوسیله سامانه ثبت و رسیدگی بانک مرکزی اقدام نمایند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات به آدرس https: //crm.cbi.ir/ و با انتخاب گزینه «ثبت درخواست» و تکمیل موارد درخواستی شامل: استان، شهرستان، موضوع، کد ملی، تاریخ تولد، نوع مشتری، شماره تماس، آدرس پستی و... نسبت به درج شکایت خود اقدام نمایند.
لازم است بمنظور رسیدگی سریعتر به شکایات، در فیلد موضوع، گزینه «شکایت»، در فیلد نوع درخواست گزینه «مربوط به سایر بانک ها» و در فیلد نام و کد بانک، بانک مورد شکایت را انتخاب کنند.
همین طور لازم است هموطنان گرامی با انتخاب تسهیلات بانکی به عنوان «موضوع اصلی» و تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به عنوان موضوع «فرعی» نسبت به درج شکایت خود اقدام نمایند. ضمناً قبل از این نیز امکان طرح شکایت درباب «تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» در همین سامانه فراهم گشته است و هموطنان گرامی با انتخاب تسهیلات بانکی به عنوان «موضوع اصلی» و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به عنوان موضوع «فرعی» می توانند شکایت خودرا دراین زمینه ثبت کنند.

گفتنی است، بعد از ثبت شکایت، هموطنان می توانند با بهره گیری از کد رهگیری دریافت شده، روند رسیدگی به شکایت مطرح شده را در بخش «پیگیری درخواست» ببینند.

تاکید می شود، باتوجه به مفاد قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت و قانون بودجه امسال، بانک مرکزی با وجود محدودیت منابع قرض الحسنه شبکه بانکی، بر اولویت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری و همین طور لزوم تسریع و تسهیل آن تاکید داشته است.

گفتنی ست تسهیلات فرزندآوری برمبنای قانون به پدر اطفالی که تاریخ تولد آنان از یک فروردین ۱۴۰۰ به بعد و در داخل ایران متولد شده اند تعلق می گیرد.

مبلغ تسهیلات مذکور برای فرزند اول مبلغ ۲۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۳ سال، فرزند دوم مبلغ ۴۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۴ سال، فرزند سوم مبلغ ۶۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۵ سال، فرزند چهارم مبلغ ۸۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۶ سال و فرزند پنجم به بعد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان با دوره باز پرداخت ۷ سال است.

خاطرنشان می شود، تسهیلات فرزند بدون الزام به سپرده گذاری و با شش ماه دوره تنفس برای شروع اقساط پرداخت می شود. متقاضیان واجد شرایط برای متولدین یکم فروردین ماه سال۱۴۰۰ به بعد و حداکثر تا ۲ سال بعد از تولد فرزند، می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوطه اقدام نمایند. پرداخت این تسهیلات حسب مصوبات شورای پول و اعتبار با کارمزد حداکثر ۴ درصد بصورت سالانه انجام می شود.

همین طور بر طبق تبصره ذیل بند (ت) تبصره (۴) ماده (۱) قانون، تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵نباشد. (نرخ باروری شهرستان مربوطه در سامانه و حسب اعلام مرکز آمار قابل مشاهده است).1401/04/07
09:47:18
0.0 / 5
461
تگها: بودجه , پرده , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد