دکورپرداز
دکور پرداز
مرحبا:

قیمت ارز کنترل می شود

قیمت ارز کنترل می شود

به گزارش دکور پرداز، یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ ارز کنترل می شود در عین حال اظهار نمود که نباید انتظار داشت با سیاست های غلط و انجام ندادن اقدامات بموقع همه چیز درست شود بلکه در مقابل همه چیز به سمت خرابی پیش می رود.


غلامرضا مرحبا در گفتگو با ایسنا در رابطه با نوسانات قیمت ارز در ایام اخیر اظهار داشت: مبحث نرخ ارز مستقیما به تصمیم گیری و سیاستگذاری های بانک مرکزی باز می گردد؛ پول پاشی و عرضه ارز روش خوبی نیست نباید برای کنترل قیمت ارز صرفاً به سمت پول پاشی در بازار حرکت کرد و بخشی از ذخائر خویش را وارد بازار کرد.
وی توضیح داد: افزایش عرضه ارز تنها یک روش است و الزاما در هر شرایطی درست نیست شاید یک جا لازم باشد تقاضا را کاهش دهیم و در یک جای دیگر بار روانی بوجود آمده را مدیریت کنیم؛ پس باید از روش های مختلف استفاده کرد؛ بحث ارز خیلی پیچیده است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اینکه آیا افزایش نرخ دلار ارتباطی به ناآرامی های اخیر دارد اظهار نمود: من ارتباطی در این مورد نمی بینم؛ البته ارتباطی با افزایش نقدینگی داشته و می تواند بار روانی بوجود آمده توسط دشمنان و اعلام تحریم های جدید اثرگذار باشد، همه اینها امکان دارد، اما ربطی به ناآرامی ها ندارد.
مرحبا در رابطه با اینکه آیا امکان دارد که شاهد افزایش قیمت ارز در آینده نزدیک باشیم افزود: نه الزاما، نرخ ارز کنترل می شود؛ هر بار تکانه هایی در قیمت ارز داشتیم که پس از سالی دو بار رخ می داد اینکه هم اکنون تکانه ارزی است یا صرفاً تغییر در قیمت ارز رخ داده را نمی دانم؛ البته که معمولاً تکانه ها به سمت بالاست مگر اینکه بتوان مسیر را اصلاح کرد.
وی توضیح داد: در مدیریت بحثی به نام آنتروپی منفی وجود دارد؛ بدین معنا که اگر مراقبتی انجام نشود همه چیز به سمت خرابی حرکت می کند. اگر وضعیت یک ساختمان مورد رسیدگی قرار نگیرد آن ساختمان به سمت خرابی رفته یا اینکه اگر به یک گل رسیدگی نشود آن گل پژمرده خواهد شد؛ نباید انتظار داشت با سیاست های غلط یا عدم اقدام، همه چیز درست شود که نتیجه آن حرکت به سمت خرابی است.
منبع:

1401/08/22
09:03:00
0.0 / 5
384
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد