دکورپرداز
دکور پرداز
زارع:

نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۴۰ درصد است

نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۴۰ درصد است

دکور پرداز: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1401 با اشاره به حضور روسای بانک مرکزی و گمرک در جلسه عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت که نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه 1402، 40 درصد است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: چهارمین جلسه کمیسیون تلفیق جهت بررسی کلیات بودجه ۱۴۰۲ با حضور فرزین رئیس بانک مرکزی و رئیس گمرک تشکیل شد؛ در ابتدای نشست رئیس گمرک درآمدهای پیش بینی شده گمرکی را توضیح داد که برمبنای آن برای سال آینده ۱۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی پیش بینی شده که ۳۱ هزار میلیارد تومان آن از درآمد واردات خودرو به میزان دو میلیارد دلار است.
وی با اعلان اینکه نرخ تورم پیش بینی شده در لایحه بودجه ۱۴۰۲، ۴۰ درصد است، اظهار داشت: در این نشست رئیس کل بانک مرکزی نیز توضیحاتی درباره ی نرخ تورم، رشد پایه پولی، مدیریت نقدینگی و تسهیلات پرداختی تبصره ها ۱۶ و ۱۸ بودجه ۱۴۰۱ و موارد مورد نیاز در بودجه سال آینده، تسهیلات مربوط به حوزه توسعه، سرمایه گردش، فرزندآوری و ودیعه خرید مسکن و تحولات نرخ ارز، سکه و طلا و تحولات نرخ ارز و تثبیت نرخها و سیاست های بازار مبادله ارز و طلا ارائه نمود. دهمچنین به ارائه توضیحاتی درباب مجموع سیاست های مربوط به ثبات اقتصادی مثل اصلاح نظام بانکی و سیاست های پولی و مالی پرداخت.
زارع همین طور اظهار داشت: نمایندگی از وزارت نفت نیز توضیح دادند که در بودجه پیش بینی شده روزانه ۱/۴ میلیون بشکه در روز به قیمت هر بشکه ۸۵ دلار فروش رود.
او در آخر اظهار داشت که جلسه کمیسیون تلفیق در شیف سوم با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکیل می شود.
منبع:

1401/10/26
11:50:41
0.0 / 5
390
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد