دکورپرداز
دکور پرداز

ایران از اندونزی چه کالاهایی می خرد؟

ایران از اندونزی چه کالاهایی می خرد؟

به گزارش دکور پرداز، بر مبنای آمارهای رسمی انتشار یافته در سال گذشته، بیشتر از ۱۱۸ میلیون دلار کالا از اندونزی وارد شده است که روغن پالم در صدر این لیست قرار دارد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، اندونزی یکی از شرکای تجاری ایران است. در سال قبل بیشتر از ۹۳ هزار تن کالا در قالب ۱۲۰ کد تعرفه مختلف به ارزش بیشتر از ۱۱۸ میلیون و ۶۲۲ هزار دلار از اندونزی به ایران وارد شد که از نظر ارزش دلاری ۲.۸۶ درصد و از نظر وزنی حدود یک درصد رشد را نسبت به همین بازه زمانی در سال ۱۴۰۰ نشان میدهد.
البته رئیس جمهور کشورمان در مسافرت اخیر خود به این کشور با رئیس جمهور اندونزی و دیگر مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد. باتوجه به این سفر و توافق ایران و اندونزی برای انجام تبادلات تجاری با ارزهای ملی، بنظر می رسد سال جاری شاهد رشد و گسترش روابط تجاری دو کشور باشیم.
نگاهی به آمار واردات ایران از اندونزی در سال ۱۴۰۱ نشان میدهد که اولین کالای وارداتی و صدرنشین جدول واردات از این کشور به ایران را روغن پالم به خود مختص کرده است. چون که در ۱۲ ماه سال قبل بیشتر از ۱۳ هزار و ۵۷۲ تن روفن پالم در ظروف ۲۰۰ لیتری و بیش از اندونزی به ایران وارد شده که ارزشی بیش از ۲۳ میلیون و ۶۱۵ هزار دلار داشته است و سهمی معادل ۲۰.۲۴ درصد از کل واردات اندونزی به کشورمان دارد.
رتبه دوم اما به اسید استئاریک اختصاص دارد که در چربی و روغن های حیوانی و گیاهی یافت شده و کاربردهای خیلی از جمله در شمع سازی، مکمل های غذایی، مواد آرایشی و... دارد. ایران با خرید بیشتر از ۱۲ هزار تن از این محصول به ارزشی بیش از ۱۹ میلیون و ۶۳۹ هزار دلار، اسید استئاریک را رد رتبه دوم واردات از اندونزی قرار داده است که سهمی معادل ۱۶.۸۳ درصد از کل واردات از این کشور در سال قبل دارد.
در جدول زیر ۱۰ کالای عمده وارداتی از اندونزی در سال قبل را مشاهده کنید.

1402/03/06
15:21:05
0.0 / 5
290
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد