دکورپرداز
دکور پرداز
یك مقام مسئول:

سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد

سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد

به گزارش دكور پرداز مدیرعامل شركت سپرده گذاری مركزی اظهار داشت: سهام عدالت افراد متوفیان به وراث تعلق می گیرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، حسین فهیمی گفت: از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد فوت شدند که سهام عدالت بیشتر از ۲۰ هزار نفر به وراث منتقل شد. وراث می توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده گذاری به صورت انلاین از راه میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگذاری کنند و شرکت سپرده گذاری پس از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می کند.
وی اضافه کرد: در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس، مهلت انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا ۱۵ خرداد تمدید گردید. با توجه به این که امکان لغو تصمیم از روش مستقیم به غیرمستقیم وجود ندارد مشمولان این سهام در انتخاب این روش دقت کافی را داشته باشند.
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: بیشتر از ۳ هزار نقطه در کشور کار احراز هویت را انجام می دهند که علاوه بر بانک، کارگزاری ها و دفاتر پیشخوان امکان احراز هویت به صورت انلاین هم برقرار شد و افراد با مراجعه به سامانه سجام می توانند به صورت انلاین احراز هویت شوند.
وی گفت: آزادسازی سهام عدالت از روز شنبه دهم خرداد جاری به مفهوم عام و گسترده آن یعنی امکان استیفای حقوق همه جانبه سهامداری همانند سایر سهامداران صورت خواهد گرفت و مشمولان سهام عدالت قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع مالکانه خویش را بعنوان سهامدار اعمال کنند.
فهیمی افزود: البته این به معنای درخواست یا تشویق برای فروش سهام نیست بلکه درخواست ما این است که این دارایی پرارزش را در سبد دارایی خود نگهداری کنند، اما چنانچه قصد فروش این سهام را دارند، می توانند با دو روش سفارش یکجای فروش با اعطای اختیار به شبکه بانکی به شعب بانک ها رجوع کنند و یا اینکه از روز دهم خردادماه جاری در دفاتر شرکت های کارگزاری حضور یابند و به انتخاب خود تا سقف ۳۰ درصد از سهامشان را به فروش برسانند.

1399/03/10
22:23:33
5.0 / 5
3103
تگها: پرده , مالك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد