دکورپرداز
دکور پرداز

فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی پابرجا می باشد

فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی پابرجا می باشد

به گزارش دكور پرداز از آنجائیكه توقف فروش ۲۲۰۰ ارز سهمیه ای توسط صرافیهای بانكی برای پیشگیری از اقدامات سفته بازانه بوده است؛ ازاین رو فروش ارز سهمیه ای برای مصارف واقعی ۲۳ گانه چون ارز مسافرتی، بیماری و دانشجویی همچنان پابرجا می باشد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، با افزایش های اخیر قیمت ها در بازار ارز، صف های طولانی و جنجال برانگیزی مقابل صرافیهای بانکی به علت اختلاف قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی ها شکل گرفت که بانک مرکزی هم به دنبال این اتفاق، فروش ۲۲۰۰ دلار که سهمیه هر فرد با عرضه کارت ملی است را ممنوع کرد.
پیش از رخ دادن این اتفاق، صرافیهای بانکی می بایستی به هر فرد متقاضی با عرضه کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام آن شخص نسبت به عرضه ۲۲۰۰ دلار که سهمیه آنها در طول یکسال است، اقدام می کردند که فعلا با دستور بانک مرکزی لغو شده است.
این تصمیم را می توان طبق گفته رئیس کل بانک مرکزی به دنبال سیاست ارزی دوساله این بانک برای پیشگیری از فعالیتهای سفته بازانه در بازار ارز دانست که به افزایش نرخ ها در بازار دامن می زند.
آنچه در این حوزه حائز اهمیت می باشد، این است که صرافیهای بانکی همچنان به تقاضاها و مصارف ۲۳ گانه مردم چون ارز مسافرتی، بیماری، دانشجویی و... پاسخ می دهند و اینکه کلیه معاملات ارز اشخاص توسط صرافی ها در سیستم ها و سامانه های مربوطه ثبت و به نهادهای نظارتی شامل سازمان امورمالیاتی، سازمان هدفمندی یارانه ها و... ارسال می شود و تصمیم حذف آن هم برای کسانی بوده که با اجاره کارت ملی عرضه ۲۲۰۰ سهمیه دلار را محلی برای سفته بازی و سوداگری کرده اند.
منبع:

1399/06/19
23:03:40
5.0 / 5
1727
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد