دکورپرداز
دکور پرداز

اعلام مبلغ و تضمین های وام كرونا ویژه گردشگری

اعلام مبلغ و تضمین های وام كرونا ویژه گردشگری

به دنبال تصویب تسهیلات جدید پشتیبانی از گردشگری از مبلغ 16 تا 900 میلیون تومان، معاون گردشگری مبلغ وام هر یك از گروه های شغلی گردشگری و تضمین ها و وثیقه های مورد نیاز برای دریافت این وام را اعلام نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، این تسهیلات که مصوبه مهرماه ستاد مقابله با کرونا را دارد به کلیه کسب و کارهای گردشگری باتوجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می یابد. بر این اساس، تاسیسات گردشگری می توانند از حداقل ۱۶ میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد و با دوره تنفس حدود شش ماه بهره مند شوند.
مبلغ این وام به تفکیک برای راهنمایان گردشگری ۲۰ میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، شرکت های حمل و نقل گردشگری ۸۰ میلیون تومان، موسسات آموزش گردشگری ۶۰ میلیون تومان، شرکت های عامل تطبیق ۵۰ میلیون تومان، ارزیابان و عوامل تطبیق ۱۶ میلیون تومان، اقامتگاه های بومگردی و سنتی بر طبق تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، هتل ها بر حسب ستاره و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیون، و هتل آپارتمان ها، متل ها و مهمانپذیرها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.
همچنین سفره خانه های سنتی و واحدهای پذیرایی بین راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، مجتمع های گردشگری و آب درمانی دارای مجوز فعالیت از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر طبق نوع و درجه واحد بین ۱۰۰ میلیون تا ۳۵۰ میلیون تومان می توانند دریافت نمایند.
مبلغ وام پشتیبانی از گردشگری برای هر یک از رسته های شغلی۱ارزیابان و عوامل تطبیق۱۶ میلیون تومان۲راهنمایان گردشگری ۲۰ میلیون تومان۳شرکت های عامل تطبیق۵۰ میلیون تومان۴موسسات آموزش گردشگری۶۰ میلیون تومان۵شرکت های حمل و نقل گردشگری۸۰ میلیون تومان۶اقامتگاه های بومگردی (به حسب تعداد اتاق، مساحت و درجه) از ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان۷هتل آپارتمان، متل، مهمانپذیر (به تفکیک درجه و اتاق) از ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان۸سفره خانه سنتی، پذیرایی بین راهی، مراکز سرگرمی و تفریحی، آب درمانی (زیرنظر وزارت گردشگری) از ۱۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان۹هتل (به حسب ستاره و تعداد اتاق) از ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان۱۰دفتر خدمات مسافرتیاز ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان
با وجود تصویب این تسهیلات اما معاون گردشگری از مشمولان دریافت این تسهیلات درخواست نمود فعلا به بانک ها مراجعه نکنند. بنا بر اظهارات فعالان گردشگری، بانک ها نسبت به ابلاغ این مصوبه ابراز بی اطلاعی می کنند، ولی تیموری گفته: لازم است ابتدا اطلاعات واحدها توسط ادارات کل استانی در اختیار معاونت گردشگری قرار گیرد و سپس در سامانه کارا بارگذاری شود و در مرحله بعد ثبت نام افراد انجام پذیرد.
مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات جدید تا اختتام آذرماه تعیین شده است. بنابر اظهارات معاون گردشگری، نیاز است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنان چه در چارچوب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می گیرند در سامانه دفاتر به آدرس ta.mcth.ir اطلاعات خودرا بارگذاری کنند و در صورتیکه در گروه سایر واحدها قرار دارند با ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به «جانا» به آدرس myst.mcth.ir اطلاعات مربوط را ثبت کنند.
معاون گردشگری با انتشار متن مصوبه جلسه سی و نهم ستاد ملی کرونا درباب تسهیلات کسب و کارهای لطمه دیده در حوزه گردشگری اعلام نمود: این تسهیلات از محدودیت های متعارف در تسهیلات بانکی {شامل بدهی غیرجاری متقاضی و ذی نفعان، رعایت نسبت مالکانه، مفاد «دستورالعمل رعایت فاکتورهای مالی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانکهای دولتی بمنظور بهره مندی از تسهیلات، ارائه استعلام مالیاتی موضوع تبصره (۱) ماده (۱۸۶) قانون مالیات های مستقیم و چک های برگشتی متقاضی و ذی نفعان (که از تاریخ ۱۳۹۹/۱/۲۰ لغایت ۱۳۹۹/۳/۳۱ به وجود آمده است) مقرر در ماده (۵) مکرر الحاقی به قانون صدور چک} (به استناد مصوبه جلسه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ ستاد ملی مبارزه با کرونا) مستثنی خواهد بود.
تضمین ها و وثیقه های درنظر گرفته شده برای متقاضیان این تسهیلات نیز به این شرح است:
ردیفمبلغ تسهیلاتنوع وثیقهسقف مبلغ وثیقه۱تا ۱۶ میلیون تومانسفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک۱.۵ برابر اصل و سود تسیهلات۲۱۶ تا ۴۸ میلیون تومانسفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک + یک ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند) ۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات۳۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومانسفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک + ۲ ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند) ۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات۴۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانسفته فرد متقاضی یا چک به تشخیص بانک + ۳ ضامن (واحد اقتصادی دیگر یا کارمند) ۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات۵از ۲۰۰ میلیون تومان بالاترارائه تضمین صادره از طرف صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات
معاون گردشگری همین طور گفته است: چنان چه تاسیسات گردشگری در سری قبل مبلغ کمتری گرفته باشند می توانند مابه التفاوت آنرا از بانک دریافت نمایند.
پیشتر مبلغ این تسهیلات برای بخش گردشگری از ۶ میلیون تا ۱۶ میلیون تومان بود که در ازای حفظ شغل اختصاص می یافت. رقم پایین این وام باتوجه به میزان خسارت های تحمیلی ویروس کرونا به صنعت گردشگری با اقبال چندانی روبه رو نشد. در مصوبه جدید بازپرداخت این تسهیلات و بدهی هایی همچون مالیات سال های گذشته، حق بیمه کارفرمایی، اقساط بانکی، قبوض حامل های انرژی و بازپرداخت اقساط وام اول کرونا تا اختتام امسال به تعویق افتاده است.1399/08/10
23:22:13
5.0 / 5
1586
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد