دکورپرداز
دکور پرداز

اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت سه قرن اخیر

اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت سه قرن اخیر

به گزارش دکور پرداز رشد اقتصادی ۲۰۲۰ انگلیس به کمترین سطح از سال ۱۷۰۹ رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از گاردین، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نمود اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ به میزان ۹.۹ درصد کوچک شده است که این عملکرد از سال ۱۷۰۹ بدین سو سابقه نداشته است. در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ رشد اقتصادی انگلیس مثبت یک درصد اندازه گیری شد.
رشد اقتصادی در خیلی از بخش های مهم اقتصادی این کشور در این زمان در سطح منفی قرار داشته است. این رشد بیشتر از همه تحت تأثیر رشد منفی ۲۴.۷ درصدی مصارف خانوار قرار گرفته است. در میان سایر بخش ها، رشد بخش سرمایه گذاری ثابت منفی ۲۳.۸ درصد و رشد بخش مخارج دولتی منفی ۱۸.۱ درصد اندازه گیری شده است
در انگلیس بعنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا، بیشتر از چهار میلیون مبتلا و ۱۱۵ هزار کشته به ثبت رسیده است و تابحال حدود یک چهارم جمعیت این کشور واکسینه شده اند. این کشور بیشترین میزان واکسیناسیون را در اروپا داشته است.
هیتش پتل- مدیر سبد دارایی در موسسه کیلتر اینوستورز اظهار داشت: یک بحران بهداشتی خیلی زود انگلیس و دنیا را فرا گرفت و سبب یک بحران تمام عیار اقتصادی شد. حقیقت این است که هیچ کشوری خویش را آماده مواجهه با چنین چیزی نکرده بود و باید توجه کرد که امکان دارد باردیگر همه چیز خیلی بد شود. تمرکز و تلاش همه باید این باشد که سال جاری عملکرد اقتصادی بد سال قبل را نداشته باشیم اما واضح است که فعلا محدودیت ها ادامه پیدا خواهد نمود و این مسئله کسب و کارها و خانوارها را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
پیش از این، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با اشاره به اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در میان کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیشبینی کرده بود رشد اقتصادی سال ۲۰۲۰ این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد.1399/11/25
14:34:14
0.0 / 5
1002
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد