دکورپرداز
دکور پرداز

جزئیات دریافت كارت اعتباری ۷ میلیونی

جزئیات دریافت كارت اعتباری ۷ میلیونی

به گزارش دکور پرداز از این پس باید پنج بانک، کارت اعتباری رفاهی را برای متقاضیان صادر کنند که سقف مبلغ آن برای هر فرد هفت میلیون تومان و بازپرداخت تسهیلات این کارت حداکثر ۱۸ ماه است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، بانک مرکزی در جهت افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرآیند تأمین مالی زنجیره تولید، شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تأمین مالی زنجیره تولید را به پنج بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» ابلاغ نمود.
هر یک از بانکهای نام برده شده می توانند حداقل ۲۰۰ هزار فقره کارت برای کلیه اشخاص حقیقی همچون دارندگان سهام عدالت که تابحال هیچ میزان از سهام خویش را نفروخته اند و کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه های نقدی یا معیشتی را دریافت می کنند، با سقف فردی معادل هفت میلیون تومان صادر کنند.
شرایط وثایق برای دریافت کارت رفاهی

در این زمینه، سهام عدالت بر مبنای ارزشیابی حداکثر ۶۰ درصد قیمت روز سهام مذکور( بر مبنای اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها و با در نظر گرفتن کسورات در ارتباط با اقساط وام های پرداخت شده قبلی، می تواند بعنوان وثیقه های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

همچنین، مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی به تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است که اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه ها و پذیرنده کارت طی قرارداد اعلامی توسط بانکهای عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانی ها امکانپذیر است و تراکنش های مالی دیگر چون برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.
نرخ سود تسهیلات کارت رفاهی چند؟

علاوه براین، نرخ سود تسهیلات این شیوه نامه در چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار است و موسسه اعتباری می تواند با عقد قرارداد با پذیرنده ها نسبت به اعمال تخفیف به مشتری اقدام نماید.

از سوی دیگر، مؤسسه اعتباری می تواند تسویه مطالبات محقق شده پذیرنده کارت ( شخصی که از راه انجام تراکنش اقدام به واگذاری کالا و خیدمات به مشتری می کند) را از روش های زیر انجام دهد:
۱_ استفاده از ابزارهای تأمین مالی زنجیره تولید از قبیل صدور اوراق گام، اعتبار اسنادی داخلی ریالی و برات الکترونیکی به منظور خرید کالاها و خدمات مورد نیاز پذیرنده کارت و انتقال در زنجیره تأمین در قالب ضوابط و مقررات مربوطه

۲_ بازپرداخت اقساطی مطالبات متناسب با قرارداد بانک عامل و پذیرنده کارت
همچنین، موسسه اعتباری می تواند نسبت به استفاده از بیمه نامه اعتباری، از شرکتهای بیمه دارای مجوز از بیمه مرکزی برای کاهش ریسک بازپرداخت تسهیلات در دامنه مشتریان متقاضی هر موسسه با تعداد حداقل ۲۵ نفر اقدام نماید.
1400/04/01
20:10:01
0.0 / 5
1157
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد