دکورپرداز
دکور پرداز

بدهی های خارجی ایران کم شد

بدهی های خارجی ایران کم شد

دکور پرداز: بدهی خارجی ایران در آخر خرداد امسال با کاهش نسبت به سال گذشته، به رقم هشت میلیارد و 744 میلیون دلار رسیده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، گزارش جدید بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی در آخر خرداد سال جاری نشان میدهد که میزان بدهی های خارجی کشور در آخر خرداد نسبت به انتها سال قبل با کاهش همراه شده و به رقم هشت میلیارد و ۷۴۴ میلیون دلار رسیده است.
میزان بدهی های کوتاه مدت کشور دو میلیارد و ۱۱ میلیون دلار و بدهی های طولانی مدت ایران نیز شش میلیارد و ۷۳۳ میلیون دلار اعلام شده است.
از سوی دیگر، معادل یورویی بدهی خارجی ایران معادل هفت میلیارد و ۳۷۰ میلیون یورو است که پنج میلیارد و ۶۷۵ میلیون یورو از این مقدار، حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت بوده و یک میلیارد و ۶۹۵ میلیون یورو حجم بدهی های کوتاه مدت است.
این در حالی است که میزان بدهی خارجی کشور در آخر اسفند گذشته معادل ۹ میلیارد و ۱۴۲ میلیون دلار بوده و میزان بدهی های کوتاه مدت کشور حدود ۱.۹ میلیارد دلار و بدهی های طولانی مدت ایران نیز ۷.۱ میلیارد دلار اعلام شده است.
گفتنی است که بدهی خارجی مجموعه تعهدات به وجود آمده در نتیجه گشایش اعتبار اسنادی تسهیلات دریافتی از بانک جهانی و سایر سازمان ها و نهادهای بین المللی همین طور تامین مالی پروژه های بوسیله فاینانس، پیش فروش نفت و اوراق قرضه بین المللی را در بر می گیرد.
البته این شاخص نسبت به انتها خرداد سال قبل با ۸۹ میلیون دلار افزایش روبه رو شده است، برای اینکه در آن زمان بدهی های خارجی ایران هشت میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار بوده که هفت میلیارد و ۱۶۳ میلیون دلار آن بدهی های میان مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۴۹۲ میلیون دلار از این مقدار بدهی های کوتاه مدت بوده است.
منبع:

1400/05/13
00:38:08
0.0 / 5
1133
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد