دکورپرداز
دکور پرداز
بنیان گذار بزرگترین صندوق پوشش ریسك جهان:

دولتها بیت کوین را زمین خواهند زد

دولتها بیت کوین را زمین خواهند زد

دکور پرداز: ری دالیو معتقد می باشد دولتها و نهادهای نظارتی امکان نابود کردن رمزارزها را دارند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از سی ان بی سی، ری دالیو معتقد می باشد در صورت تداوم موفقیت های بیت کوین و سایر رمزارزها، نهادهای نظارتی کنترل تحولات رمزارزها را در دست خواهند گرفت. وی با اشاره به اینکه، دولت ها ابزارهای لازم را برای نابود کردن رمزارزها در اختیار دارند اظهار داشت: در نهایت اگر ببینند راه دیگری ندارند آنها را از بین خواهند برد.
او رمزارزها را جایگزینی خوب برای وجه نقد دانست اما اعلام نمود که هنوز طلا بخش بزرگی از سبد دارایی اش را تشکیل می دهد؛ هر چند که خود بخش کمی از دارایی اش را در بیت کوین سرمایه گزاری نموده است.
این میلیاردر مشهور آمریکایی بیت کوین و سایر رمزارزها را فاقد ارزش ذاتی دانست.
وی با اشاره به پدیده جنون گل لاله هلندی در اقتصاد اظهار داشت: در طول تاریخ همیشه به یک سری از چیزها خیلی بیشتر از ارزششان بها داده شده اما در نهایت تبشان در میان مردم خوابیده است و کسانی متضرر شده اند که آخر از همه و گرانتر از همه آنها را خریده اند.
در ماه های اخیر رشد سرسام آور قیمت رمزارزها توجهات خیلی از مردم را به خود جلب کرده است. جدا از نگرانی درباب امنیت سرمایه گذاران، خیلی از دولت ها و نهادهای قانونی در کشورهای مختلف نسبت به برهم خوردن ثبات مالی و بانکی جهانی به خاطر رمزارزها هشدار داده اند. نوسانات بالای قیمتی رمزارزها خیلی از سرمایه گذاران را گرفتار خسارتهای هنگفت کرده است. بیت کوین که خود نوسانات کمتری نسبت به خیلی از رمزارزها داشته، بعد از رسیدن به قله قیمتی ۶۲ هزار دلاری به نصف قیمت سقوط کرد و الان به ۴۷ هزار دلار رسیده است.
رویکرد کشورها نسبت به رمزارزها از ممنوعیت کامل در چین تا شناسایی رسمی بیت کوین بعنوان پول رسمی در السالوادور متغیر بوده است.
منبع:

1400/06/25
14:40:49
0.0 / 5
1091
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد