دکورپرداز
دکور پرداز

تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

دکور پرداز: در صورتیکه بیشتر کشورهای جهان با مشکل افزایش نرخ تورم مواجه گشته اند، تورم امارات باز هم منفی ماند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، بنظر می رسد روند کاهش قیمتها در همسایه جنوبی ایران کماکان ادامه داشته باشد؛ چونکه نرخ تورم امارات در ماه ژوئن باز هم در محدوده منفی باقی ماند. تورم منفی ۰.۵۱ درصدی ثبت شده در این ماه نسبت به ماه قبلی ۰.۱۳ درصد کمتر شده است.
این نرخ تورم که بیست و ششمین تورم ماهانه منفی این کشور شمرده می شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش آب و برق قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۴.۰۶ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش خدمات منفی ۱.۸۱ درصد اندازه گیری شده است. بالاترین تورم ها نیز مربوط به حمل و نقل با ۸.۹۶ درصد و فرهنگ و آموزش معادل ۳.۹۶ درصد بالا رفته است.
برمبنای ماهانه نیز تورم امارات در ماه ژوئن ۰.۱۹ درصد اندازه گیری شده که ۰.۰۶ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.
از طرف دیگر متوسط نرخ تورم کویت در دوازده ماه منتهی به آوریل با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۳.۱ درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ تا حالا شمرده می شود. در میان بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۱۰.۷۵ درصد و فرهنگ و آموزش با ۷.۸۳ درصد بیشترین نقش افزایشی را در نرخ تورم داشته اند.
از طرف دیگر تورم در بخش لوازم منزل ۴.۰۴ درصد بوده است. برمبنای ماهانه، نرخ تورم کویت در این ماه منفی ۰.۱۷ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۴۲ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم این کشور در بازه زمانی ۱۹۷۴ تا ۲۰۲۱ معادل ۲.۰۱ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۷ با ۲۱.۵ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۲۰۰۹ با منفی ۴.۸۲ درصد بوده است.
منبع:

1400/06/30
08:14:23
0.0 / 5
1126
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد