دکورپرداز
دکور پرداز

بالا رفتن تورم در ایتالیا و سوییس

بالا رفتن تورم در ایتالیا و سوییس

نرخ تورم ایتالیا به بالاترین سطح هفت سال اخیر رسیده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه سپتامبر به آگوست به مثبت ۰.۹ درصد رسیده است که ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ تورم پیش بینی شده قبلی برای این کشور به حساب می آید.
تورم ۰.۹ درصدی که بالاترین تورم ثبت شده در سوئیس طی ۳۱ ماه اخیر به حساب می آید بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت بخش حمل و نقل با ۶.۱ درصد قرار گرفته است. طی این مدت کمترین تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با تورم منفی ۱.۷ درصدی بوده است. در میان سایر بخش ها، تورم بخش رستوران و هتلداری ۱.۵ درصد و مراقبت های درمانی منفی ۰.۳ درصد اندازه گیری شده است.
متوسط نرخ تورم سوئیس در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۱.۹۶ درصد بوده است که در این بین بالاترین تورم ثبت شده مربوط به نرخ ۱۱.۹۲ درصدی دسامبر سال ۱۹۷۳ و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی ۱.۴ درصدی اوت سال ۲۰۱۵ بوده است.
هسته تورمی که تغییرات قیمتی انرژی و مواد غذایی را به علت نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد طی این مدت به ۰.۶ درصد رسیده است. برمبنای ماهانه نیز تورم سوئیس در این ماه ۰.۲ درصد بوده است.
نرخ تورم در دیگر کشور همسایه سوییس یعنی ایتالیا نیز افزایشی بوده است به شکلی که متوسط نرخ تورم ایتالیا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر به ۲.۶ درصد رسیده است که ۰.۵ درصد بیشتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بالاتر از نرخ تورم پیش بینی شده قبلی برای این کشور به حساب می آید. این تورم که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور در هفت سال اخیر به حساب می آید بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت در بخش انرژی با تورم ۲۰.۲ درصدی و حمل و نقل با ۲.۰ درصد قرار گرفته است.
برمبنای ماهانه تورم این ماه ۰.۲ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد کمتر است.
متوسط نرخ تورم ایتالیا در بازه زمانی ۱۹۶۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۵.۹۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۲۵.۶۴ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به ژانویه ۲۰۱۵ با منفی ۰.۶ درصد بوده است.1400/07/13
23:20:08
0.0 / 5
259
تگها: قیمت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد