دکورپرداز
دکور پرداز

در آخرین اجلاس FATF چه گذشت؟

در آخرین اجلاس FATF چه گذشت؟

کارگروه اقدام ویژه مالی در آخرین دور از اجلاس خود تا حد بسیار زیادی روی رمزارزها متمرکز بود با این وجود تصمیمات دور از انتظاری نیز توسط اعضا گرفته شد.


افزوده شدن ترکیه به لیست خاکستری
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، تنش در روابط ترکیه با کشورهای غربی بخصوص بعد از اصرار این کشور به تکمیل خرید سامانه های دفاعی از روسیه شدت گرفته است. خبر بد دیگر برای اقتصاد ترکیه حالا اضافه شدن نام این کشور به لیست خاکستری FATF است که به مفهوم وجود ریسک بالا در انجام تراکنش برای طرف های خارجی با ترکیه خواهد بود. علاوه بر ترکیه، کشورهای اردن و مالی هم با نظر اعضای FATF به لیست خاکستری اضافه شدند.
باقی ماندن پاکستان در لیست خاکستری
با وجود امیدواری پاکستان به خروج از لیست خاکستری بعد از انجام خیلی از خواسته های FATF، این کارگروه اعلام نمود تصمیم گیری در این خصوص را باز هم به نشست های آتی خود موکول می کند. هند همچون اصلی ترین مخالفان خروج نام پاکستان از این لیست به حساب می آید.
ایران درفهرست سیاه باقی ماند
به علت این که هیچ پیشرفت جدیدی در ارتباط با وضعیت ایران به وجود نیامد، کارگروه اقدام ویژه مالی اعلام نمود ایران را در لیست سیاه خود باقی نگه می دارد. ایران سال قبل به لیست سیاه FATF افزوده شد.
چارچوب جدید برای ارزهای دیجیتالی
کارگروه ویژه اقدام مالی بزودی راهنمای بازنگری شده خود در مورد رمزارزها را منتشر خواهد نمود. این راهنما مبتنی بر سنجش ریسک دارایی های مجازی و سرمایه گذاری در آنها خواهد بود و هفته آینده منتشر می شود.
لازم به ذکر است FATF یک گروه فرادولتی است که استانداردهای مقابله با پولشویی را تنظیم می کند. این کارگروه در سال ۱۹۸۹ توسط اعضای گروه هفت با هدف مراقبت از نظام مالی این کشورها در مقابل فعالیتهای مجرمانه نظیر قاچاق مواد مخدر به وجود آمد. این کارگروه ۳۹ عضو دارد که اعضای گروه هفت، روسیه، چین و ژاپن از اعضای آن هستند.1400/08/01
09:22:49
0.0 / 5
1302
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد