دکورپرداز
دکور پرداز

روسیه خریدار 44 درصد فلفل ایرانی

روسیه خریدار 44 درصد فلفل ایرانی

صادرات فلفل فزنگی (دلمه ای) از ایران در حالی این روزها با عدم پذیرش از سمت روسیه همراه می باشد که این کشور مشتری حدود ۴۴ درصد فلفل ایران پارسال بوده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در مدت اخیر اعلام گردید که روسیه ورود فلفل های صادراتی ایران به این کشور را نپذیرفته و توضیح وزارت جهاد کشاورزی نشان داد که ظاهرا وجود نوعی سم که مورد پذیرش این کشور نیست باعث توقف واردات فلفل از ایران شده است. به هر ترتیب تا کنون هم تکلیف فلفل های صادراتی ایران در روسیه مشخص نشده است.

پیگیری جریان صادرات ایران به روسیه و همینطور وضعیت فلفل های صادراتی از گمرک ایران این حکایت داشت که روند صادراتی متوقف نشده و آمار تردد کامیون ها و ارسال کالا به سمت آستارا یا بنادری که از کانال آن صادرات به روسیه انجام می شود، نشان دهنده ادامه روال قبلی در همین مدت اخیر هم است. اما فعلاً پذیرش فلفل های ایرانی با اختلاف نظر مواجه می باشد که مسؤلان دو طرف درحال رایزنی برای برطرف شدن این مشکل هستند.

۶۴ درصد صادرات به روسیه، محصولات کشاورزی است

لطیفی- سخنگوی گمرک ایران - در اینباره توضیح داد که عمده محصولات صادراتی ایران به روسیه محصولات کشاورزی است؛ به صورتی که در هفت ماه اول سال جاری ۳۱۷.۳ میلیون دلار کالا از ایران به روسیه صادر شده که ۲۰۱.۹ میلیون دلار یعنی حدود ۶۴ درصد آن محصولات کشاورزی، جالیزی و شیلات بوده است.

صادرات ۱۷ میلیون دلاری فلفل به روسیه در ۷ ماه

به گفته وی، در هفت ماه اول سالجاری، ایران در مجموع ۸۱.۸۶ هزار تن به ارزش ۲۹.۱ میلیون دلار فلفل صادر کرده که از این رقم ۳۸.۹ هزار تن به ارزش ۱۷ میلیون دلار به روسیه صادر گردیده است.

ایران ۵۰ میلیون دلار فلفل فروخت

طبق این گزارش، پارسال هم مجموع فلفل صادر شده از ایران ۱۴۴.۵ هزار تن به ارزش بیشتر از ۵۱.۱ میلیون دلار بوده که از آن حدود ۴۷.۵ هزار تن به ارزش ۲۲.۲ میلیون دلار به روسیه است که نشان داده است حدود ۴۴ درصد فلفل ایران به روسیه صادر گردیده است.

منبع:

1400/09/15
18:23:01
0.0 / 5
1028
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد