دکورپرداز
دکور پرداز
معاون قضایی دادستان كل كشور:

کرمان جزء سه استان برتر کشور در پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی است

کرمان جزء سه استان برتر کشور در پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی است

کرمان معاون قضایی دادستان کل کشور اظهار داشت: استان کرمان جزء سه استانهای برتر کشور در حوزه پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی به حساب می آید.


سعید عمرانی در ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور ویدئوکنفرانس مقامات قضایی سراسر این استان ضمن اشاره به این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی 10 سال مبحث اقتصاد مقاومتی را مورد تاکید قرار داده اند، اضافه کرد: متاسفانه در سالهای اخیر شاهد کوتاهی هایی در این عرصه بوده ایم که خودمان هم به این قصور آگاهی داریم و بطور قطع این قصور در دستگاههای اجرایی و سایر حوزه ها باید جبران شود.
وی با تکیه بر این مطلب که مراجعات تولیدکنندگان به دستگاه قضایی از سربی پناهی است و به این باور رسیده اند که دستگاه قضایی حامی آنها خواهد بود، اظهار داشت: کار قضایی تنها در دستگیری و برخورد خلاصه نمی گردد و باید با حرکت های مدبرانه و هنرمندانه زمینه ای فراهم گردد که ضمن برخورد با تخلفات و جرایم، از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران جلوگیری شود.
معاون قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: بانکها در راه عرضه تسهیلات بانکی هم تضامین لازم را دریافت نمایند و در حوزه های مختلف به نحوی از واحدهای تولیدی حمایت شود که پرونده های آنها پیش از کثیرالشاکی شدن، حل شده و از بیکاری کارگران آنها هم جلوگیری شود.
عمرانی تصریح کرد: امروز تولیدکنندگان به دستگاه قضایی پناه آورده اند و ریاست قوه قضاییه هم بر اساس باور به جایگاه مدیران جبهه اقتصادی، تاکید دارند که در قالب قانون از آنها به نحوی حمایت شود که منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شود.
وی افزود: در برهه کنونی باید به این باور رسید که با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی میتوان کشور را نجات داد.
معاون قضایی دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این مطلب که دستگاه قضایی به منظور صیانت از امنیت و سلامت جامعه مجبور است با افرادی که گرفتار ناهنجاری هستند، از باب اصلاح و برپایه قانون برخورد کند، خاطرنشان کرد:
عمرانی به دشواری های زندگی یک قاضی هم اشاره و بیان نمود: نیت خوب، ایمان و فرقان الهی راه موفقیت در تحقق و توسعه عدالت در جامعه است.
وی بیان نمود: مردم به جایگاه قاضی بعنوان جانشینان امام علی (ع) نگاه می کنند و ازاین رو تمامی رفتار و اندیشه های قضات مورد توجه مردم قرار دارد و در این راه مهم این است که بدانیم به چه نیتی پذیرفته ایم که به این عرصه ورود نماییم.
معاون قضایی دادستان کل کشور، ترفندها و پیچیدگی جرایم را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: قاضی باید با علم و اطلاع در راه تحقق عدالت تلاش کند و بدون شک جایگاه ویژه دستگاه قضایی در جمهوری اسلامی، حساسیت های آنرا هم بالا می برد.
عمرانی افزود: قلم قاضی در واقع شمشیری برای تحقق عدالت در جامعه است و باید با مراقبت و حساسیت ویژه از آن استفاده گردد.1400/11/15
20:45:29
0.0 / 5
1011
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد