دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

گردش بورس روی پاشنه حقیقی های کوتاه مدت نگر

گردش بورس روی پاشنه حقیقی های کوتاه مدت نگر

به گزارش دکور پرداز امروز دوشنبه ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۲۵۵۴واحدی به رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۲۵۵۴و احدی به رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن هم با افزایش ۳۱۴۹ واحدی عدد ۳۳۳ هزار و ۹۴۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص بازار اول اما با ۱۶۳۱ واحد افزایش به رقم ۹۷۵ هزار و ۴۹۲ واحد دست یافت و شاخص بازار دوم هم با ۵۸۸۷ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار واحد را تجربه نمود. در بورس تهران امروز ۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۲۸۵ هزار و ۸۵۰ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۶ میلیارد تومان را در برداشت. در فرابورس هم شاخص کل این بازار با ۳۰ واحد افزایش به رقم ۱۷ هزار و ۶۷۲ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۸۹۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیشتر از ۱۶۸ هزار میلیارد تومان معامله شده که از این رقم مبلغ ۱۶۶ هزار میلیارد تومان در ارتباط با عملیات بازار باز بانک مرکزی در بازار معاملات اوراق مالی اسلامی بوده است. اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز نمادهای پتروشیمی پارس ۷۰۸ واحد، سرمایه گذاری غدیر با ۴۵۰ واحد و فولاد مبارکه اصفهان با ۴۳۹ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران با ۷۰۰ واحد، پتروشیمی نوری با ۲۱۱ واحد و تاپیکو با ۱۰۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند. به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، حجم و ارزش معاملات بورس تهران در حالی امروز در نازل ترین اعداد رقم خورد که نماگر های منتخب این بازار در آستانه تعطیلات تقویمی میان هفته، سبز پوش باقی ماندند.
آنچه در بازار دیده می شود حضور حقیقی های بورس باز برای کسب بازدهی کوتاه مدت و نوسانگیری تا شب عید است که با کورسویی از امید به اخبار حوزه سیاسی دنبال می شود. هرچند که حجم معاملات در گروههای لیدر بازار همچنان حول و حوش صفر تابلو درجا می زند.

1400/12/12
12:09:32
0.0 / 5
946
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد