دکورپرداز
دکور پرداز
گزارش مهر از نبش خیابان سیزدهم؛

پیمانه لبریز حقیقی های خریدار در بازار متعادل

پیمانه لبریز حقیقی های خریدار در بازار متعادل

دکور پرداز: بازار سهام امروز روند متعادل تری نسبت به روزهای دیگر داشت بازاری که با حضور پررنگ حقیقی های خریدار، به استقبال تعطیلات آخر هفته رفت.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، امروز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۴۳۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۲۱ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۱.۳۷۷ واحدی عدد ۴۱۱ هزار و ۶۸۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص بازار اول اما با ۲.۲۶۲و احد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۶۹ هزار واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با ۸۵۶ واحد افزایش، عدد ۲ میلیون و ۸۹۴ هزار واحد را تجربه نمود.
در بورس تهران امروز ۱۲ میلیارد و ۵۱۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۶۸۶ هزار و ۱۵۵ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بیش از ۶ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان را در برداشت.
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۱۵ واحد افزایش به رقم ۲۰ هزار و ۹۱۶ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۳ میلیارد و ۶۴۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۶.۶۶۵ میلیارد تومان معامله شد که از این رقم ۴ هزار میلیارد تومان متعلق به معاملات عملیات بازار باز بانک مرکزی در بازار بدهی فرابورس بود.
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد شاخص کل بورس تهران امروز پالایش نفت اصفهان با ۲۸۲ واحد، تیپیکو با ۲۵۳ واحد و فولاد آلیاژی ایران با ۲۳۷ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شرکت های گروه مپنا با ۴۵۵ واحد، گل گهر سیرجان با ۳۴۶ واحد و پالایش نفت تهران با ۳۳۶ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، بازار سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته در حالی شاهد روندی متعادل در بیشتر نمادهای معاملاتی بود که در گروههای متأثر از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شامل گروه دارو، زراعت و غذایی ها همچنان میزبان حضور معامله گران پر تحرک با هدف کسب بازدهی کوتاه مدت است.
در این بین در سایر گروه ها همسو با بازار گردانی نیم بند حقوقی ها از سهم های شاخص ساز، همچنان پیمانه خریداران حقیقی لبریز از تر سایر معامله گرانی است که معتقدند همچنان روند بازار صعودی است.
به نظر می رسد بازار سهام شروع معاملات خود در هفته آتی را با نگاهی به وضعیت بازارهای جهانی، در روندی مثبت شروع کند.


منبع:

1401/02/08
13:54:42
0.0 / 5
828
تگها: بازار , قیمت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد