دکورپرداز
دکور پرداز

هر خانوار چقدر یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است؟

هر خانوار چقدر یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است؟

دکور پرداز: با افزایش مبلغ یارانه نقدی به 300 تا 400 هزار تومان به ازای هر نفر، حالا خانوارها بنا به تعداد اعضا و دهکی که در آن قرار دارند، مبلغی بین 300 تا دو میلیون تومان و بیشتر دریافتی خواهند داشت.به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، با شروع واریز یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی، برخی خانوارها در مبلغ دریافتی با ابهاماتی مواجه گشته اند که در این رابطه توضیحاتی ارائه خواهد شد.

اول اینکه، تا قبل از این حدود ۷۸ میلیون ایرانی در ماه، یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می کردند که از آبان ۱۳۹۸ با اصلاح قیمت بنزین، از بین یارانه بگیران بیش از ۶۰ میلیون نفر گزینش شده و یارانه معیشتی به حساب آنها واریز می شد که رقم آن بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان برای خانوارهای یک نفره تا پنج نفر و بالاتر اختصاص پیدا می کرد، اما از این پس دیگر تحت این عناوین یارانه ای واریز نشده و فقط با ارقام جدید که فعلا بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است، پرداخت صورت خواهد گرفت.

دولت مبلغ یارانه جدید را به ازای ۹ دهک درآمدی و برای ۷۲ میلیون نفر پرداخت کرده است که در سه دهک پایین برای هر نفر مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و برای شش دهک بعدی به ازای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان پرداخته شود. این واریز از شب گذشته انجام شده و به ازای دو ماه پرداخت صورت گرفته است و به تعداد اعضای خانوار هر مبلغی که برای یک ماه باید دریافت کند، دو برابر پرداخت شده است.

واریزی ماهانه بین ۳۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان

بر این اساس بطورمثال در خانوارهایی که در دهک اول تا سوم قرار دارند، برای یک نفر مبلغ ۴۰۰ هزار تومان، خانوار دو نفره ۸۰۰ هزار، خانوار سه نفره یک میلیون و ۲۰۰ هزار، چهار نفره یک میلیون و ۶۰۰ هزار و پنج نفره دو میلیون تومان اختصاص پیدا می کند.

برای دهک چهار تا ۹ نیز برای خانوار یک نفره ۳۰۰ هزار تومان، دو نفره ۶۰۰ هزار، سه نفره ۹۰۰ هزار، چهار نفره یک میلیون و ۲۰۰ هزار و پنج نفره یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعلق خواهد گرفت.

برای دو ماه چقدر واریز شده است؟

اما با توجه به این که پرداخت اخیر، برای دو ماه انجام شده است، مبالغ اعلام شده دو برابر خواهد بود، به این صورت که در دهک یک تا سه، خانوار یک نفره ۸۰۰ هزار تومان، دو نفره یک میلیون و ۶۰۰ هزار، سه نفره دو میلیون و ۴۰۰ هزار، چهار نفره سه میلیون و ۲۰۰ هزار و پنج نفره چهار میلیون تومان دریافت کرده اند.

همچنین برای دهک چهار تا ۹ با در نظر گرفتن واریز دو ماه، برای یک نفره ۶۰۰ هزار تومان، دو نفره یک میلیون و ۲۰۰ هزار، سه نفره یک میلیون و ۸۰۰ هزار، چهار نفره دو میلیون و ۴۰۰ هزار و پنج نفره سه میلیون تومان واریز شده است.

خانوارها باید توجه داشته باشند که پرداخت انجام شده شب گذشته، دو مرحله ای و برای دو ماه بوده است و پس از آن بصورت یک مرحله در هر ماه صورت خواهد گرفت.

در عین حال مبلغ واریزی ممکنست در بعضی خانوارها کمتر از آنچه که اعلام شد، باشد، بدین سبب که آنها قبل از این، از وام یک میلیون تومانی که در زمان کرونا به یارانه بگیران اختصاص پیدا کرد، بهره برده اند و ماهانه از آنها قسط کم می شود. با توجه به این که دو مرحله یارانه پرداخت شده، دو قسط نیز از آنها کسر شده است.

این یارانه فعلا قابل برداشت نیست و دولت زمان آنرا اعلام خواهدنمود.
1401/02/20
23:37:20
0.0 / 5
1350
تگها: دولت , قیمت , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد