دکورپرداز
دکور پرداز
با اتمام ساماندهی كارتخوان ها

9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد

9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد

دکور پرداز: با ساماندهی کارتخوان ها از سال گذشته، معادل 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال و حدود هشت میلیون و 300 هزار دستگاه کارتخوان بصورت فعال از طرف صاحبان آنها به پرونده مالیاتی متصل شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، از سال قبل در امتداد اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، بانک مرکزی با همکاری سازمان مالیاتی نسبت به ساماندهی دستگاه های کارتخوان بانکی یا درگاه های پرداخت الکترونیکی اقدام نمود.
دراین زمینه، کلیه اشخاص دارای ابزار پرداخت های بانکی باید با ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به آدرس my.tax.gov.ir، لیست تمامی دستگاه های کارتخوان بانکی و یا درگاه های پرداخت الکترونیکی خودرا مشاهده و نسبت به اتصال آنها به پرونده های مالیاتی قبلی و یا تشکیل پرونده مالیاتی جدید اقدام می کردند که در سال قبل، بیش از ۷.۲ میلیون کارتخوان به پرونده مالیاتی متصل و حدود ۳ میلیون کارتخوان نیز غیرفعال شد.
اما در این بین، معادل یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارتخوان نه به پروند مالیاتی متصل و نه غیرفعال شدند که بر طبق اعلام رییس کل سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی وعده داده تا در ماه جاری تکلیف این کارتخوان ها را مشخص نماید. در این راستا، معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی از اتصال تمامی کارتخوان ها و درگاه های پرداخت اینترنتی فعال در شبکه پرداخت کشور به پرونده مالیاتی آگاهی داد.
اطلاعات دریافتی ایسنا از سازمان امور مالیاتی حاکی از آنست که ۱۸ میلیون و ۷۷۹ هزار دستگاه ابزار پرداخت شامل کارتخوان ساماندهی شد که از این تعداد، حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ابزار پرداخت بصورت فعال و غیرفعال به پرونده مالیاتی متصل شدند.
همچنین، حدود هشت میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه کارتخوان بصورت فعال به پرونده مالیاتی متصل شد و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه کارتخوان نیز بصورت غیرفعال به پرونده مالیاتی متصل هستند. به عبارت دیگر، صاحبان این تعداد دستگاه کارتخوان (که دارای پرونده مالیاتی هستند) آنها را غیرفعال کرده اند. بنابراین، در امتداد ساماندهی کارتخوان ها بمنظور اجرای قانون پایانه های فروشگاهی معادل ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار کارتخوان غیرفعال شد.
منبع:

1401/05/24
09:30:57
0.0 / 5
701
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد