دکورپرداز
دکور پرداز

کاهش نرخ های کلیدی روسیه

کاهش نرخ های کلیدی روسیه

دکور پرداز: بانک روسیه تا آخر سال نرخ های کلیدی را به هفت درصد در سال کم می کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از اکونومیک، آندری کلپاچ، اقتصاددان ارشد VEB.RF در حاشیه همایش توسعه فناوری تکنوپروم در نووسیبیرسک اظهار نمود: نرخ کلیدی بانک مرکزی روسیه که هم اکنون هشت درصد در سال است احتمالاً تا آخر سال جاری به هفت درصد کم شود.
وی اظهار داشت: «من فکر می کنم نرخ کلیدی احتمالاً به هفت تا ۷.۵ درصد کاهش خواهد یافت».
بانک روسیه در اواخر فوریه نرخ اصلی خودرا ۱۰.۵ واحد درصد افزایش داد و به ۲۰ درصد در سال رساند.
این بانک اشاره کرد که شرایط خارجی برای اقتصاد کشور به شدت تغییر کرده است و انتظار می رود افزایش نرخ کلیدی از ثبات مالی و نرخها حمایت و از پس انداز مردم محافظت می کند.
بعد از تصمیم گیری، نرخ کلیدی چندین بار کم شد. به ویژه، در ۲۲ جولای، هیئت مدیره رگولاتور نرخ اصلی را از ۹.۵ درصد به هشت درصد در سال کم کرد.
برمبنای پیش بینی موردی پایه بانک مرکزی، نرخ کلیدی در سال ۲۰۲۳ از ۶.۵ درصد به ۸.۵ درصد، در سال ۲۰۲۴ بین ۶ تا هفت درصد و در سال ۲۰۲۵ بین پنج تا ۶ درصد در سال خواهد بود.
نهمین مجمع بین المللی تکنوپروم از ۲۳ تا ۲۶ آگوست در نووسیبیرسک انجام می شود. هدف اصلی آن ترویج پیشرفت ها و نوآوری های علمی تولید شده محلی است. سال قبل این مجمع بر حاکمیت تکنولوژیکی و توسعه پایدار روسیه متمرکز بود.
شرکت کنندگان در بحث های خود به فناوری های هسته ای، بیولوژیکی، کشاورزی و امنیت اطلاعات، انرژی و موارد پزشکی خواهند پرداخت.1401/06/04
11:16:20
0.0 / 5
431
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد