دکورپرداز
دکور پرداز
در صحن مجلس؛

سازوکار مجلس برای انجام تراکنش های بانکی بالا مشخص شد

سازوکار مجلس برای انجام تراکنش های بانکی بالا مشخص شد

دکور پرداز: طبق مصوبه مجلس، تراکنش هایی که مبلغ آنها از حدی بیشتر باشد، در صورتی قابل انجام است که شناسه یکتای صورت حساب الکترونیکی در سامانه حاکمیتی بانک مرکزی ثبت شده باشد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۷ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی با ماده ۱۹ طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند.
طبق این مصوبه، الف) بانک مرکزی موظف است بوسیله ایجاد یا توسعه سامانه های حاکمیتی، و تکلیف «اشخاص تحت نظارت» به تعبیه قواعد و فرایندهای موردنظر بانک مرکزی در سامانه های داخلی خود، بر عملیات «اشخاص تحت نظارت»، خصوصاً مؤسسات اعتباری، و نقل و انتقال وجه توسط آنها نظارت کند.
ب) تراکنش هایی که مبلغ آنها از حدی که متناسب با وضعیت اشخاص حقیقی و حقوقی توسط هیأت عالی تعیین می شود، بیشتر باشد، تنها در صورتی قابل انجام است که شناسه یکتای صورتحساب الکترونیکی مربوط، (موضوع بند (ث) ماده (۱) قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان مصوب (۱۳۹۸.۷.۲۱)، در فرم درخواست انتقال وجه در سامانه حاکمیتی بانک مرکزی ثبت شده باشد. در موارد عدم وجود صورتحساب الکترونیکی، باید بابت یا انگیزه انتقال دهنده از انتقال وجه، توسط وی در فرم درخواست انتقال وجه در سامانه حاکمیتی موردنظر ثبت شده و به تأیید انتقال گیرنده برسد.
تبصره: دستورالعمل تعیین حدود تراکنش های موضوع این بند، متناسب با اطلاعات اقتصادی، هویتی و سایر اطلاعات مربوط، برای هر تراکنش و مجموع تراکنش های هر شخص در بازه های زمانی معین، به تصویب هیأت عالی می رسد.


منبع:

1401/06/07
13:07:53
0.0 / 5
544
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد