دکورپرداز
دکور پرداز

وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی ابلاغ گردید

وام 200 میلیون تومانی مسکن روستایی ابلاغ گردید

به گزارش دکور پرداز، مصوبه هیئت دولت در مورد افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد ابلاغ گردید.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت وزیران در مورد افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان را به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ نمود.
بر اساس این مصوبه، تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، سفته زنجیره ای و بازپرداخت ۲۰ ساله (شامل مجموع دوره بازپرداخت و سود دوره مشارکت مدنی) افزایش خواهد یافت.
متقاضیان می بایست سند مسکن روستایی را نزد بانک عامل وثیقه گذاری کرده و همینطور فرم «ج» آنها سبز باشد به این معنا که سابقه ۵ سال سکونت دائم در روستای مورد نظر را داشته و تا کنون از تسهیلات مسکن روستایی استفاده نکرده باشند.
مابه التفاوت سود این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که هم اکنون ۱۸ درصد است را وزارت راه و شهرسازی مکلف است از محل صندوق ملی مسکن متعهد شده و بانک مرکزی از این محل به بانکهای عامل پرداخت می کند.
ضمن این که سازمان برنامه و بودجه مکلف شده ما به التفاوت این نرخ سود (۱۳ درصد) را در بودجه های سنواتی در چارچوب بخشی از هزینه های صندوق ملی مسکن لحاظ کند.
منبع:

1401/06/10
11:01:55
0.0 / 5
675
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد