دکورپرداز
دکور پرداز
خضریان خبر داد

تشکیل پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ برای رسیدگی به تخلفات بانک ها در پرداخت تسهیلات کلان

تشکیل پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ برای رسیدگی به تخلفات بانک ها در پرداخت تسهیلات کلان

دکور پرداز: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تشکیل پرونده ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات بانکها نسبت به چگونگی افشا و پرداخت تسهیلات کلان و اشخاص مرتبط آگاهی داد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، علی خضریان با اشاره به جایگاه نظارتی بانک مرکزی در نظام بانکی کشور اظهار داشت: بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر و قانونگذار در شبکه بانکی در برخورد با تخلفات بانکها از اقتدار کافی برخوردار نیست که این ناشی از وجود تعارض منافع در ساختار این نهاد است.
به گفته ی ایشان، فشار دولت برای جبران زیان شرکت های دولتی و تامین مالی ترجیحی هلدینگ های وابسته به بانکهای خصوصی از با اهمیت ترین علل انباشت تخلفات و بروز فساد در شبکه بانکی است.
خضریان با اشاره به حکم قانون در بند (د) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ در تعیین سازوکاری برای شفافیت تسهیلات کلان بانکی اظهار داشت: باتوجه به گذشت ۶ ماه از اجرای قانون بودجه و دو دوره انتشار اطلاعات تسهیلات کلان و اشخاص مرتبط بانکی توسط بانک مرکزی، نیاز است مجلس و خصوصاً کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی به عنوان یک نهاد نظارتی به کمک دولت و بانک مرکزی آمده و اقدامات مقتضی را در راستای پیگیری تخلفات بانکها دراین زمینه و خصوصاً کاهش میزان تسهیلات غیرجاری بانکها انجام دهد.
او در آخر بیان کرد: ان شاءالله دولت و خصوصاً بانک مرکزی با همکاری شبکه بانکی و با نظارت مجلس شورای اسلامی نسبت به انتشار بموقع و کامل تسهیلات بانکی اقدام نموده و بروزرسانی فصلی اطلاعات تسهیلات کلان و اشخاص مرتبط را در اولویت کار خود قرار دهند.
منبع:

1401/08/09
08:47:53
0.0 / 5
466
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد