دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور مطرح كرد:

گام بلند اصفهان در تولید انرژی تجدیدپذیر و بهره وری سبز

گام بلند اصفهان در تولید انرژی تجدیدپذیر و بهره وری سبز

به گزارش دکور پرداز، اصفهان رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور ضمن اشاره به این که ۷۰۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز روزانه در قسمت خانگی و صنعت است، اظهار داشت: آغاز عملیات راه اندازی نیروگاه خورشیدی در استان اصفهان، یک گام برای بهره وری سبز است.میثم لطیفی، امروز (پنجشنبه، ۶ بهمن ماه) در آیین آغاز عملیات راه اندازی یک هزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان اصفهان، اظهار نمود: در برنامه های توسعه، مساله بهره وری مکرراً تکرار شده است. همینطور در برنامه ششم، ۸ درصد رشد سالیانه پیشبینی شده بود که در عمل کمتر از این میزان بود.

وی افزود: در ۱۰ سال گذشته، رشد بهره وری، منفی ۹ دهم بوده که حتی به هم صفر نرسید، البته در یکی دو سال گذشته شرایط بهتره شده، اما بازهم با شرایط ایده آل فاصله داریم. طبق گزارشات سازمان ملی بهره وری، ایران در شدت مصرف انرژی در دنیا، رتبه یکم را دارد، از طرفی ۷۰۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز روزانه در قسمت خانگی و صنعت است. البته باید به این مورد فکر کرد و الگوهای فرهنگی، تغییر رویکرد و فرایندها هم بسیار اهمیت دارد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه در حوزه انرژی و بهره وری شاهد حرکت مبارکی در استان اصفهان هستیم، توضیح داد: حداقل سه وزارت خانه صنعت معدن و تجارت، وزارت کشور و نیرو دست به دست هم داده اند تا شاهد حل یکی از اشکالات و جهش قابل توجهی در استان و کشور باشیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت بهره وری سبز، تصریح کرد: در بهره وری سبز نه تنها بحث توسعه مطرح می شود، بلکه آشتی با محیط زیست هم مورد توجه قرار می گیرد و آغاز عملیات راه اندازی نیروگاه خورشیدی در استان اصفهان یک بهره وری سبز است.

لطیفی خاطرنشان کرد: انرژی پاک و خورشیدی در کشور ما مغفول مانده است. با سرزمین گسترده ای که خداوند به ما هدیه داده باید از این ظرفیت بهره مند شویم. استانهای اصفهان، کرمان و یزد در عرصه تولید انرژی پاک پیشگام شده اند. با همتی که استاندار اصفهان دارد امیدواریم شاهد گام بلند اصفهان در تولید انرژی پاک و مقابله با آلودگی هوا باشیم. همینطور امیدوارم مردم طعم شیرین بهره وری سبز را در استان و کشور ببینید. این حرکت پرارزش را قدر می دانیم و از همه دست اندرکاران تشکر می نماییم.

منبع:

1401/11/07
19:25:33
0.0 / 5
393
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد