دکورپرداز
دکور پرداز

اختصاص 14 و نیم میلیون دلار ارز خدماتی

اختصاص 14 و نیم میلیون دلار ارز خدماتی

به گزارش دکور پرداز، مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا ضمن اشاره به تأمین همه نیازهای ارزی در این مرکز، از تخصیص 14.5 میلیون دلار ارز خدماتی طی روز جاری اطلاع داد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، توکلی امشب در بخش خبری اظهار داشت: هرچه به روزهای پس از افتتاح مرکز نزدیک شدیم میزان تراکنش ها در مجموع تالار حواله و ارز خدماتی انجام شد، رو به رشد بود.
مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا اضافه کرد: امروز رکورد یک هفته را در تالار ارز خدماتی زدیم و ۱۴.۵ میلیون دلار اختصاص ارز برای شرکت های هوانوردی، دریانوردی، فدراسیون های ورزشی، دانشجویی و … داشتیم.
وی افزود: حجم معاملات در تالار حواله نیز از روز افتتاح تا به امروز نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.
توکلی با اعلان اینکه بخش قابل توجهی از این معاملات و اختصاص ارزها در راستای وظیفه ذاتی بانک مرکزی است، اظهار داشت: دو طیف مخاطب ارز داریم، یکی بازرگانان هستند که نیاز ارزی حوزه تجاری دارند و دیگری کسانی هستند که نیاز ارز خدماتی مثل بیماری و دانشجویی دارند.
مدیر تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلا اضافه کرد: تراکنش ها نشان میدهد هیچ کس دغدغه ارز نداشته و هر کس مراجعه نموده از مورد نیاز را دریافت کرده است.
توکلی در مورد تلاطمات بازار غیررسمی ارز، اظهار داشت: واقعیت این است که تامین ارزِ نیازمند واقعی ارز مانند بازرگانان و افرادی که ارتباطات بین المللی دارند در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: بخش سوداگری بازار فقط باقی می ماند و کسانی که دغدغه سرمایه گذاری دارند که همین افراد با التهابات بازار مورد سواستفاده دلالان قرار می گیرند.
توکلی اظهار داشت: سفارش اکید داریم که مردم از سرمایه گذاری در زمینه ارز که نوسانات شدیدی را در این فضاهای پرالتهاب به وجود می آورد دوری کنند و در فضاهای امن مثل بازار سرمایه، صندوق های درآمد ثابت و … سرمایه گذاری کنند.


منبع:

1401/12/09
12:41:53
0.0 / 5
330
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد