دکورپرداز
دکور پرداز
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان كرد؛

سیگنال دهی اشتباه، مانع رشد چند برابری دانش بنیان ها

سیگنال دهی اشتباه، مانع رشد چند برابری دانش بنیان ها

به گزارش دکور پرداز، عشقی اظهار داشت: پیشرفت صنعت بخصوص صنایع دانش بنیان فخرآفرین است؛ اما متاسفانه مناسبات و سیاست های اشتباه در حوزه مصرف و سرمایه گذاری سبب شده که دستاوردهای آنها دیده نشود.به گزارش دکور پرداز به نقل از سازمان بورس، مجید عشقی در حاشیه بازدید از گروه مپنا (مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران) اظهار نمود: پیشرفت صنعت بخصوص صنایع دانش بنیان فخرآفرین است؛ اما متأسفانه مناسبات و سیاست های اشتباه در حوزه مصرف و سرمایه گذاری سبب شده که دستاوردهای آنها دیده نشود.
وی افزود» اگر دانش بنیان ها با چالش مواجه نبودند و سیگنال های کاملاً اشتباهی به این صنعت داده نمی شد، سرعت رشد صنایعی همچون مپنا، چندین برابر افزایش پیدا می کرد.
رئیس سازمان بورس اظهار داشت: امروز ارزش مپنا شاید به ۱.۵ میلیارد دلار نرسد؛ اما دانش انباشته، توان تولید و حتی دارایی های مادی این شرکت در کشورهای دنیا ده ها برابر این مقدار پرارزش است.
وی بیان نمود: در گروه مپنا بیشتر از ۵۰ میلیون نفر سهامدار مستقیم و عدالت وجود دارد و به شکلی تمام جامعه که مشمول دولت، مردم می شود و همینطور کشورهای همسایه، ذی نفع این صنعت هستند.
عشقی خاطرنشان کرد: بنگاه های اقتصادی نباید بابت فعالیتی که ثمره درآمدی ندارد، هزینه های تحمیلی و سنگینی را تا زمین گیر شدن صنعت، بر دوش بکشند.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: انباشت مطالبات از بخش های عمومی و دولتی در درجه نخست، وظیفه هیأت مدیره و سهامدار عمده است و بعد از آن سازمان بورس هم این اهم را دنبال خواهد نمود تا مناسبات ذی نفعان پایمال نشود.
وی مطرح کرد: رشدهایی که در برنامه های توسعه کشور پیشبینی شده، با اتکا به توان تولیدی برق و سایر تکنولوژی های شرکتهای مشابه مپنا است. امیدواریم با سیاستگذاری صحیح بخصوص در حوزه انرژی، آرمان رشد اقتصادی و افزایش تولید محقق شود
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه کرد: نفس و غایت بازدید از صنایع هم شناسایی پتانسیل های تولیدی کشور است و امیدواریم با منتقل کردن مشاهدات واقعیات، تصمیم گیری های صحیح و دقیق تری دریافت بشود.
عشقی اظهار داشت: با تکیه بر این که علاوه بر پیگیری مطالبات صنایع، مبحث اقتصادی کردن دانش های پیشرفته (High-tech) از دیگر اولویت هایمان است، اظهار داشت: تجمع نیروهایی که به معنای واقعی کلمه "نخبه" هستند و تمرکز بر دانش به معنای واقعی "بومی" و در ورای مرزهای دانش باعث توسعه بازار گروه مپنا در کشورهای همسایه و حتی کشورهای پیشرفته شده است.

1401/12/11
14:53:32
0.0 / 5
346
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد