دکورپرداز
دکور پرداز

انتقاد چنارانی از شیوه پرداخت تسهیلات بانک ها

انتقاد چنارانی از شیوه پرداخت تسهیلات بانک ها

به گزارش دکور پرداز، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی از عدم پرداخت تسهیلات ازدواج، مسکن، قرض لحسنه و فرزند آوری توسط بانکها انتقاد نمود و اظهار داشت: امروز بانکها از رسالت خود فاصله گرفته اند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، هاجر چنارانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث بانکها و بانکداری جمهوری اسلامی ایران نکته جالبی که در ۸ سال نمایندگی مجلس به آن رسیدن این است که متأسفانه هیأت مدیره ها و مدیر عامل بانکها در جمهوری اسلامی ایران از حالتی به حالتی و از بانکی به بانک دیگر منتقل می شود و اینطور است که مشکل نظام بانکداری ما حل نشده و نخواهد شد.
وی با اعلان اینکه یکی از بزرگترین چالش های اقتصادی و دغدغه های جامعه بانکها و سودهای ربوی، پلکانی و مرکب آن هستند، عنوان کرد: امروز بانکها از رسالت خود فاصله گرفته اند و با سرمایه گذاری در خرید و فروش ملک، ساخت و ساز، دخالت در تجارت و ساخت مجتمع های مسکونی و تجاری روز به روز به تورم بازار مسکن افزوده اند. بانکها باید مکلف شوند تا به قشر ضعیف خدمات بدهند و از پرداخت تسهیلات ازدواج، مسکن، قرض لحسنه و فرزند آوری حمایت کنند، نه این که هزاران نفر در نوبت باشند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: چند درصد اعتبارات بانکها زیر ۲۰۰ میلیون پرداخت شده و چند درصد آنها برگشت نکرده که امروز مردم در زمینه انتخابیه در انتظار این وام ها هستند.
چنارانی در ادامه نطق خود خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: حدود دو سال از دوره ریاست جمهوری شما می گذرد، مردم منتظرند تا وعده های شما جامه عمل بپوشد؛ وعده یک میلیون شغل و مسکن در سال که شما فرمودید به حمایت مجلس نیاز دارید، کدامین لایحه را به فوریت به مجلس ارسال کردید که مجلس بررسی و تأیید نکرد؟ امسال در بودجه افزایش هزینه های شما ۴۰ درصد است که مقرر است از کجا تامین شود؟
وی همین طور خاندوزی وزیر امور اقتصادی را نیز مورد خطاب قرار داد و اظهار داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری سال رشد تولید و مهار تورم است، آنرا برعکس نخوانید و برعکس عمل نکنید. چرا بانکها در پرداخت وام های تبصره ۱۶ و ۱۸ که مربوط به اشتغال آفرینی و تولید است مردم را بلاتکلیف گذاشته اند؟
نماینده مردم نیشابور اضافه کرد: جامعه کشاورزان و دامداران گرفتار سردرگمی شده اند و برای معرفی وزیران نظر نخبگان و شایستگان این گروه را در نظر بگیرید. امروز دامداران مشکلات عدیده دارند و در مقابل تعیین قیمت شیر و گندم چرا از این جامعه بزرگ اقدام نمی شود.
چنارانی در آخر خواهان شد تسری فوق العاده که برای خیلی از سازمان ها و وزارتخانه ها تأیید شده است را برای کارکنان آموزش وپرورش نیز در نظر گرفته شود.
منبع:

1402/02/20
08:28:39
0.0 / 5
344
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد