دکورپرداز
دکور پرداز
بانك مركزی اعلام كرد:

تخفیف های از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد برای دارندگان دستگاه های کارتخوان و پایانه های فروش اینترنتی

تخفیف های از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد برای دارندگان دستگاه های کارتخوان و پایانه های فروش اینترنتی

دکور پرداز: مدیر اداره نظارت بر نظام های پرداخت بانک مرکزی درباره ی جزییات شروع دریافت کارمزد از کارتخوان ها از فردا اعلام نمود که در این طرح تخفیفاتی از 30 درصد تا 100 درصد برای دارندگان دستگاه های کارتخوان و پایانه های فروش اینترنتی در نظر گرفته شده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، مانی یکتا در یک گفتگوی تلویزیونی اظهار داشت: طبق مصوبات شورای پول و اعتبار، بانک مرکزی موظف است بصورت سالانه نرخ کارمزد خدمات بانکی همچون خدمات حضوری و الکترونیکی را بازنگری کند و به طبع مشابه روال های گذشته این اقدام در سال ۱۴۰۱ انجام شد که ابلاغ آن به سال جاری موکول شده است.
وی ادامه داد: بخش چشمگیری از کارمزدهای جدید از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه امسال عملیاتی شدند که در حقیقت شامل کارمزد خدمات بین بانکی و کارمزد خرید بود. البته کارمزد خرید به سبب ملاحظات فنی و اجرائی از فردا به کمک شبکه بانکی اجرا می گردد.
مدیر اداره نظارت بر نظام های پرداخت بانک مرکزی افزود: البته در این مرحله برخی از صنوف با توجه به این که بصورت مرحله ای و گام به گام اجرائی می شود مشمول این کارمزد نخواهند شد.
بگفته یکتا، مبلغ کارمزد به این صورت محاسبه می گردد که برای تراکنش های تا مبلغ شش میلیون ریال ( ۶۰۰ هزار تومان) بصورت ثابت ۱۲۰ تومان خواهد بود و برای تراکنش های بالاتر از ۶۰۰ هزار تومان نیز دو ده هزارم مبلغ تراکنش در نظر گرفته خواهد شد که بصورت سرجمع در آخر روز با در نظر گرفتن ملاحظات تخفیفی توسط بانکها از دارندگان دستگاه های کارتخوان دریافت می شود.
وی درباره ی تخفیفات در نظر گرفته شده نیز اظهار داشت: در اجرای این طرح بانکها می توانند تخفیقاتی را تا ۳۰ درصد برای مشتریان خودشان قائل شوند البته این تخفیفات برای شرکت های دانش بنیان تا ۴۰ درصد و برای مستمری بگیران و مددجویان بهزیستی کمیته امداد تا ۱۰۰ درصد لحاظ خواهد شد.
مدیر اداره نظارت بر نظام های پرداخت بانک مرکزی در پاسخ به سوالی در خصوص این که چه کسانی این کارمزد را پرداخت خواهند کرد و آیا به شکلی برنامه ریزی شده که روی نرخها اثرگذار نباشد، اظهار داشت: نکته بسیار مهم این است که بخش شایان توجه از کارمزد تعیین شده را بانکها پرداخت می کنند و دارندگان دستگاه های کارتخوان و پایانه های فروش اینترنتی در پرداخت قسمتی از هزینه آن مشارکت خواهند کرد.
یکتا افزود: نکته این است که باتوجه به بررسی های انجام شده و رفتار تراکنشی صنوف مختلف حدود ۴۰ درصد اصناف یعنی بیش از چهار میلیون پذیرنده از هشت میلیون و ۲۰۰ هزار پذیرنده فروشگاهی، روزانه کمتر از ۱۰۰۰ تومان سهم کارمزدی شان می شود و ۶۰ درصد اصناف این مبلغ برایشان در روز کمتر از دو هزار تومان خواهد بود.
او در آخر اظهار داشت: در امتداد این که هزینه بیشتری به صنوف بابت جایگزینی تجهیزات همچون جایگزینی کارتخوان ها تحمیل نشود سیاستی اتخاذ شده که هزینه جابه جایی آنها به صنوف تحمیل نشود.
منبع:

1402/04/04
09:07:56
0.0 / 5
411
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد