دکورپرداز
دکور پرداز

سقف تسهیلات قرض الحسنه افزایش پیدا کرد

سقف تسهیلات قرض الحسنه افزایش پیدا کرد

به گزارش دکور پرداز، تصویب شورای پول و اعتبار سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ضروری برای اشخاص حقیقی و حقوقی افزایش پیدا کرد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، شورای پول و اعتبار در یکهزار و سیصد و شصت و هشتمین جلسه خود به منظور کمک به تجهیز منابع قرض الحسنه و تنوع بخشی به تسهیلات قابل پرداخت از جانب شبکه بانکی بابت نیازهای ضروری و ترویج فرهنگ سپرده گذاری از جانب اقشار مختلف جامعه سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه ضروری با سپرده گذاری را برای اشخاص حقیقی ۳ میلیاردریال تعیین کرد.
بر اساس این مصوبه سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه بدون سپرده گذاری نزد بانک عامل هم مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شد. همینطور مبلغ سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه برای شرکتهای حقوقی با سپرده گذاری برای تأمین مالی کسب و کارهای خرد و دانش بنیان هم مبلغ ۷.۵ میلیاردریال تعیین شد.
گفتنی است مدت بازپرداخت این تسهیلات بنا به درخواست متقاضی حداکثر ۶۰ ماهه خواهد بود.
شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز خود همینطور به منظور تسهیل گری در شرایط دریافت تسهیلات توسط شرکتهای دارویی از شبکه بانکی و تأمین نقدینگی مورد نیاز این شرکتها مقرر کرد، تا سقف اعتباری مقرر در آیین نامه تسهیلات و تعهدات کلان به ۴۰ درصد سرمایه پایه بانکها افزایش یابد همینطور پرداخت تسهیلات به این شرکتها محدودیت های در ارتباط با سرمایه پایه منفی بعضی از بانکهای عامل مستثنی شد.
این شورا همینطور به منظور تأمین نقدینگی مورد نیاز شرکتهای دارویی ناشی از طرح مردمی سازی یارانه ها سقف تسهیلات و تعهدات برای صنایع دارویی را از ۹۰ درصد به ۲۰۰ درصد فروش سال قبل افزایش داد.

1402/07/20
16:45:12
0.0 / 5
285
تگها: پرده , سرمایه , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد