دکورپرداز
دکور پرداز

چگونه در مسافرت از ایمن بودن مکان اقامت خود مطمئن شویم؟

چگونه در مسافرت از ایمن بودن مکان اقامت خود مطمئن شویم؟

دکور پرداز: خراسان رضوی هیچ چیز بیش از این که متوجه شوید، مسافران ناخواسته شما را تا خانه تان همراهی کرده اند، نمی تواند شیرینی تعطیلات شما را خراب کند.


به نقل از تراول، ساس ها، حشرات ریز و قهوه ای مایل به قرمز هستند که از خون تغذیه می کنند و به آسانی در چمدان شما قرار می گیرند و به سرعت به خانه شما حمله و شما را پریشان می کنند.
دکتر دانیلو دل کامپو، متخصص پوست در شیکاگو اظهار داشت: درک این که هنگام بررسی وجود ساس باید مراقب چه چیزی بود، بسیار اهمیت دارد. اگر بتوانید هجوم را زودتر تشخیص دهید، می توانید از آوردن مشکل به خانه خود خودداری کنید و این عملکرد می تواند تا حد زیادی از ناامیدی شما پیشگیری کند. با این وجود، این حشرات کوچک هستند و همیشه شناسایی آنها امکان پذیر نیست.
دل کامپو اظهار داشت: اگر بطور تصادفی ساس را به خانه بیاورید، احتمالاً در بدن خود نیش آنرا پیدا خواهید کرد که گاهی اوقات خارش دارد و با ورم قرمز یا بنفش رنگ همراه می شود و اغلب بصورت خوشه های زیگزاگی سه تا پنج تایی هستند.
وی این نکات را برای دور نگه داشتن این موارد در مسافرت و بازگشت به خانه ارائه کرد:
چمدان خودرا به سرعت باز نکنید
هنگامی که به اقامتگاه خود رسیدید، چمدان خودرا در یک قسمت کاشی کاری شده، مانند حمام، قرار و بازرسی کامل انجام دهید.
اثاثیه را بررسی کنید
اثاثه یا لوازم داخلی مخفیگاه مورد علاقه ساس هاست. ملحفه، تشک، تخت و هر مبلمان پوشیده از پارچه را بطور کامل بررسی کنید، بدنبال لکه های قرمز رنگ باشید. نقاط ریز و سیاه، مدفوع ساس هستند و تخم های سفید مایل به بیضی به اندازه دانه های سیب و اسکلت بیرونی صدفی مانند از دیگر موارد قابل شناسایی محسوب می شوند.
اتاق را بررسی کنید
به درزهای پارچه، داخل کمد، پشت آویزهای دیواری یا کاغذ دیواری، در گوشه ها و بین کوسن ها با دقت نگاه کنید. کیف ها و چمدان های خودرا یک قفسه دور از دیوارها قرار دهید. اگر ساس پیدا کردید، اتاق دیگری بخواهید.
وقتی به خانه برگشتید، باردیگر زمان بازرسی است.
جهت بررسی چمدان و محتویات آن، ازجمله درزهای لباس، از چراغ قوه استفاده کنید. دل کامپو سفارش کرد: اگر نشانه هایی از ساس پیدا کردید، لباس ها را در حرارت بالا بشویید و چمدان ها را با بخارشوی دستی تمیز کنید.
در صورت بروز تاول، عفونت پوستی یا واکنش آلرژیک که ممکنست در اثر نیش ساس ایجاد شود، به پزشک مراجعه کنید.
دل کامپو گفت خیلی از مردم آنها را با نیش پشه یا کک یا بثورات پوستی رایج اشتباه می گیرند.
منبع:

1402/12/27
13:24:50
0.0 / 5
168
تگها: خانه , سفر , لوازم , مبل
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد