دکورپرداز
دکور پرداز
در همایش بین المللی سفینة النجاة مطرح شد:

سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم

سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم

به گزارش دکور پرداز، همایش بین المللی سفینة النجاة با حضور بیشتر از ۵۰۰ نفر از فرهیختگان و اندیشمندان از ۴۵ ملیت و برترین های حوزه هنر و رسانه در کربلای معلی برگزار گردید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، داوود منافی پور-دبیر سوگواره بین المللی “سفینة النجاة"- امروز دوشنبه (۱۴ خرداد) در همایش بین المللی سفینة النجاة که در کربلای معلی برگزار شد با تسلیت ایام رحلت امام راحل و گرامی داشت و یاد خاطره امام خمینی(ره) اظهار نمود: سوگواره‌ی بین المللی سفینه النجاة را فراخوان دادیم تا بگوییم "ای کسانی که دل تان برای حسین بن علی می تپد، به ما بپیوندید". این فراخوان در۳ بخش علمی، ادبی و هنری است. در همین راستا اجلاس بین المللی نخبگان منابر شیعه با مبحث «پیراهن معظم امام حسین (ع)» برگزار شد.
وی افزود: سه قدرت عجیب در غنی سازی شیعه داریم که به سرعت می توانیم اندیشه امام حسین (ع) را به جهان معرفی نماییم. یکی حضرت علی اصغر(ع) و مظلومیت ایشان، دیگری پیراهن امام حسین (ع) و بعد از آن جغرافیای سرزمین کربلا و موقعیت خود کربلا است.
منافی پور در ادامه ضمن اشاره به پیشینه برگزاری همایش حضرت علی اصغر (ع) اظهار داشت: در مورد مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) سال ۸۲ یک جلسه در مهدیه تهران برگزار شد و ابتدا مخالفت صورت گرفت اما خوشبختانه بعد از آن، مبحث مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) عنوان شد. سال بعد ۸ جلسه، سال بعد ۵۴ و الان در نخستین جمعه ماه محرم هشت هزار جلسه در مورد مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می گردد.
وی ابراز کرد: تصویرسازی مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) نخستین راه آن است و این امر با صدا و نمادسازی ممکن خواهد شد. صدای مظلومیت حضرت علی اصغر با روضه خوانی و مقتل خوانی از هزاران سال قبل به ما رسیده است. در زمانیکه همه برای از بین بردن نام حضرت کار می کنند ما باید تجهیز شویم. شیعه درآخر الزمان باید تجهیز شود و با چه چیزی تجهیز می شود؟ با بیان قدرت سازی کربلا که یکی از شخصیت های موثر آن حضرت علی اصغر(ع) است، دیگری پیراهن خونین امام حسین(ع) است، اگر قدرت را در دست گرفتیم، می توانیم زمینه ساز ظهور شویم. با بیان قدرت ساز کربلا می توانیم در دنیا حقانیت حضرت علی(ع) را اثبات نماییم.
دبیر سوگواره بین المللی “سفینة النجاة" اظهار داشت: از آغاز خلقت مسابقه القای اندیشه بوده است. این همه سال روضه علی اصغر(ع) گرفته شد اما همین که نماد آمد، جهانی شد چرا چون نماد آمد؛ مادر با فرزندش شد نماد این روضه ها؛ این را بدانیم مکتبی که نماد نداشته باشد منفعل است. این نماد باید از معصومین باشد. در مقتل هزاران بار بر پیراهن خونی اشاره شده و در روایات آماده که روز محشر حضرت صدیقه زهرا(س) با پیراهن خونین مولا امام حسین(ع) می آید. تحقیقات ثابت شده برای پیراهن است حتی در منابع سنی هم آمده این پیراهن در روز قیامت سندی است که حضرت زهرا(س) به آن برای حقانیت استناد می کند.
وی اظهار داشت: اصل این پیراهن از بهشت آمده است و اذن پیراهن ملکوتی است، حتی پیراهن یوسف هم براین اساس آمده است. اگر یوسف به یعقوب برگشت به خاطر این پیراهن بود. ۱۲۴ هزار پیغمبر به این پیراهن متوسل شده اند، این خودش یعنی تمام ادیان به این پیراهن وصل هستند. اینها همه قدرت ما است و در تورات و انجیل هم رد پای حضور انبیا در کربلا موجود است. چرا باید تمام پیامبران به این سرزمین بیایید؟ چون امام حسین(ع) نقطه سقل آفرینش است تا پرچم مظلومیت را بالا ببریم تا خلق هدایت شود. این پیراهن عطای خداوند برای انبیا است و این ارتعاش قدرت است.
منافی پور خاطرنشان کرد: باید تمام خلقت را به سمت این پیراهن بکشیم تا زمینه ظهور بهتر فراهم گردد، اگر برخی جوانان از دین چیزی نمی دانند دلیلش اینست که به کربلا پرداخته نشده است. بدون سید الشهدا قدرت استقامت نداریم. آیا ما هم برای کربلا چون حضرت مسیح(ع) کار کرده ایم. عاشورا بزرگترین قدرت خداوند برای هدایت است. سازمان جهانی ذهنیت سازی و چارت برای نمادسازی دارد، چرا ما نداریم. پس از شهادت امام حسین (ع) با اسب بر پیکر حضرت سیدالشهدا(ع) تاختند و بعد یزیدیان این نعل اسب را بعنوان نماد به کشورهای دیگر فرستادند. برای خوش یمنی و برکت این یعنی نماد سازی؛ هر لحظه شیطان یک نماد سازی درست کرد حتی صلیب هم نماد سازی کذب است و دنیا را با این مسیحی کردند و انسان ها را گمراه ساختند. در حالیکه نماد اصلی پیراهن سید الشهدا است. چین کمونیست نماد اژدها درست کرده اما ما هیچ نمادی نداریم.
این اجلاس در ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه در کربلای معلی درحال برگزاری است.

1403/03/14
15:38:27
0.0 / 5
170
تگها: سازمان
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد