دکورپرداز
دکور پرداز
قائم مقام ستاد عالی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت خبر داد

رقابت ۱۲ هزار دانشجو معلم در سی وچهارمین جشنواره قرآن و عترت

رقابت ۱۲ هزار دانشجو معلم در سی وچهارمین جشنواره قرآن و عترت

به گزارش دکور پرداز، خراسان رضوی قائم مقام ستاد عالی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت اظهار داشت: 12 هزار دانشجو در این جشنواره در 9 بخش آوایی، معارف، فناوری، هنری، ادبی، پژوهشی، نوآوری قرآنی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از 31 استان با یکدیگر به رقابت پرداختند.حمیدرضا ابراهیمی امروز ۱۴ تیر، در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: ۲۱ هزار دانشجو معلم در آغاز دهه ۹۰ مشغول به تحصیل بودند که در سال ۱۳۹۴، این تعداد به ۴۰۰۰ نفر کم شد. با ورود مقام معظم رهبری و با هدایت های شهید رئیسی، این مسیر احیا شد و هرگاه کار دانشگاه فرهنگیان به شهید رئیسی می رسید، ایشان با تمام وجود پای کار بودند.

وی بیان کرد: روز دهم اردیبهشت آخرین جلسه دیدار شهید رئیسی با معلمان بود. زمانی که متوجه شدند مشکلاتی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، تمام برنامه های خودرا کنسل کرده و ۲ تا ۳ ساعت پای کار حل مسائل دانشگاه فرهنگیان می نشستند. با شهادت ایشان دانشگاه فرهنگیان یکی از بزرگترین پشتوانه های تاریخی خودرا از دست داد. امیدواریم این مسیر خدمت، شجاعت و ولایت پذیری با انتخاب مردم از روز شنبه نیز ادامه پیدا کند.

قائم مقام ستاد عالی سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت اظهار داشت: رضا اسم با مسمای امام هشتم است که هر کسی در عالم هستی خوشی به دست می آورد از وجود و دستان با برکت ایشان کسب کرده و ان شاالله شما معلمین که در محضر امام مهربانی و رافت قرار دارید، این علم و محبت برگرفته از حرم امام رضا(ع) را از حرم ایشان و مشهد به کلاس های درس و تمام ۳۵ سال خدمت خود امتداد دهید.

ابراهیمی درمورد سی وچهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمین دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد: ۱۲هزار دانشجو در این جشنواره در ۹ بخش آوایی، معارف، فناوری، هنری، ادبی، پژوهشی، نوآوری قرآنی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از ۳۱ استان با یکدیگر به رقابت پرداختند و امروز در بخش اختتامیه از نفرات برگزیده این ۹ بخش تقدیر خواهد شد و بعد از آن منتخبین به مرحله ملی رفته و با سایر نخبگان قرآنی و پویندگان مسیر اهل بیت(ع) به رقابت خواهند پرداخت.حبیب الله تقی پور، رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: حضرت امام رضا(ع) فرمودند «مؤمن واقعی کسی است که سه خصلت در او باشد؛ سنّتی از پروردگارش و سنّتی از پیامبرش و سنّتی از امامش. امّا سنّت پروردگارش، پوشاندن راز و عیب دیگران است، امّا سنّت پیغمبرش، مدارا و نرم رفتاری با مردم است و سنّت امامش، صبر کردن در زمان تنگدستی و پریشان حالی است».

وی افزود: هر زائری که به این قطعه بهشتی وارد می شود، خود علی بن موسی الرضا(ع) در مقابل زائر خود قامت راست کرده و پذیرای ایشان هستند و از سویی در این مجلس نورانی باید یاد نماییم از۵۰۰۰ شهید معلم، ۳۶ هزار شهید دانش آموز و شهدای خدمت به ویژه رییس جمهور شهید آیت الله رئیسی که در زمان کمتر از ۳ سال خدمات بسیار گسترده ای به مردم ارائه کردند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی خطاب به میهمانان و منتخبین قرآنی حاضر در جلسه اظهار داشت: اگر در این چند روز که میهمان مشهدالرضا بودید، خوشی دیدید از وجود حضرت بوده و اگر کمبودی احساس کردید، از نقص کار ما خدام بوده که ان شاالله در سال های آتی نقص های خودرا در راه خدمت به شما میهمانان عزیز جبران خواهیم کرد.

تقی پور عنوان کرد: فردی که به زیارت امام رضا(ع) می آید، تمام گناهان او بخشیده شده و حتی لباس و وجود ایشان برکت و شفاعت می شود. اگر به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) بروید و گرد و غبار حریم بر شما بنشیند، آن لباس شفادهنده است. بعد از زیارت حریم علی بن موسی الرضا(ع) برکت در کار زائر ساری و جاری می شود و خوشا به حال افرادی که بعد از زیارت امام هشتم عهدی را با ایشان محکم می بندند.

وی افزود: برای میهمانان حاضر در جمع هدیه ای از معاونت فرهنگی درنظر گرفته شده که از هر استان یک نفر به قید قرعه توسط مسئولین خود انتخاب و کمک هزینه سفر کربلا به آنها تعلق می گیرد.

گفتنی است در آخر جلسه از منتخبین برگزیده در مسابقات قرآن و عترت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

منبع:

1403/04/14
19:48:34
0.0 / 5
171
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد