دکورپرداز
دکور پرداز

مهلت ثبت نام وام كرونا تا ۵ مرداد تمدید گردید

مهلت ثبت نام وام كرونا تا ۵ مرداد تمدید گردید

به گزارش دكور پرداز برپایه مصوبه كارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع كرونا، مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات حمایتی كرونا پنج روز دیگر تمدید شد؛ بر این اساس متقاضیان تا ۵ مرداد فرصت دارند به سامانه كارا رجوع و درخواست وام بدهند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در بیستمین جلسه کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا که به ریاست معاون اقتصادی رئیس جمهور و با حضور نمایندگان دستگاهها برگزار شد، روند اعطای تسهیلات به شاغلین و کارفرمایان مشاغل در رسته های چهارده گانه منتخب صدمه دیده از کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست ضمن بررسی وضعیت ارسال پیامک به کارفرمایان و خویش فرمایان در بحث اعطای تسهیلات به کسب و کارهای صدمه دیده، بر ضرورت پرداخت سریع تسهیلات به خسارت دیدگان ناشی از شیوع کرونا تاکید و از بانک های عامل تعیین شده در این حوزه خواسته شد تا همکاری و تلاش بیشتری برای پرداخت سریع تسهیلات به ثبت نام کننندگان صورت دهند.
همچون مصوبات مهم کارگروه، تمدید ۵ روزه مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات بود که بر این اساس همه شاغلین و کارفرمایان در رسته های ۱۴ گانه صدمه دیده مصوب در کارگروه اقتصادی کرونا، تا ۵ مرداد ماه فرصت دارند با رفتن به سامانه کارا به نشانی https: //kara.mcls.gov.ir/ مراحل ثبت نام خود برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا را دنبال کنند.
پیش از این معاونت اشتغال وزارت کار فرصت ثبت نام متقاضیان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا را تا آخر تیر ماه اعلام نموده بود.
برپایه مصوبه کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، برای دریافت این تسهیلات از بانک ها در سقف مبالغی که احتیاج به معرفی ضامن کارمند باشد، رسمی بودن ضامن کارمند الزامی نیست.
وزارت کار به علت تاخیر در فرایند اجرای پرداخت تسهیلات کرونا و وجود برخی مشکلات در روند ارسال پیامک و کندی ثبت نام متقاضیان درخواست تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت وام را به کارگروه اقتصادی کرونا عرضه کرده بود.
بر مبنای اعلام وزارت کار، از ۱۳ دستگاهی که قرار بود بانک اطلاعاتی زیرمجموعه های صدمه دیده از کرونا را اعلام کنند ۹ دستگاه این اطلاعات را جهت ارسال پیامک به مشمولان در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار داده اند.
به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، پیش از این وزیر کار در سومین نشست کمیته راهبری اجرای دستورالعمل اعطای تسهیلات ویژه کرونا تمدید مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات و تسریع در ارسال پیامک به متقاضیان را ضروری خوانده و تاکید کرده بود که برای ثبت نام مراجعان به سامانه کارا و دریافت تسهیلات ویژه کرونایی هر دستگاه باید در ظرف زمانی مشخص به مخاطبان خود اطلاع رسانی کند.1399/04/26
23:39:47
5.0 / 5
2870
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد