دکورپرداز
دکور پرداز
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت:

ارزش دارایی شركت های استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیاردتومان شد

ارزش دارایی شركت های استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیاردتومان شد

به گزارش دكور پرداز سخنگوی آزاد سازی سهام عدالت اظهار داشت: ارزش دارایی های شركت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان شده است.به گزارش دکور پرداز به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی دیشب (شنبه ۱۸ مرداد ماه) با حضور در تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی بعنوان شرکت پایه برای اجرای مرحله دوم طرح بزرگ آزاد سازی سهام عدالت انتخاب گردید و نماد این شرکت بعنوان اولین نماد شرکت سرمایه گذاری استانی از فردا بازگشایی می شود و حدود ۴۰۰ هزار سهامدار این شرکت می توانند سهام خویش را معامله کنند.
وی تصریح کرد: سهام عدالت، دارایی بسیار ارزشمندی است و ارزش دارایی شرکت های سرمایه گذاری استانی در بعضی موارد از ارزش سهام انتخاب کنندگان مدیریت مستقیم سهام عدالت هم بیشتر است.
فهیمی اضافه کرد: ۳۰ شرکت سرمایه گذاری استانی تشکیل شده است که به مرور مراحل ثبت و پذیرش سرمایه آنها در بورس انجام می شود.
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: فردا شاهد معامله اولین شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس خواهیم بود و پس فردا هم شرکت های بعدی و زمان بندی حضور آنها در بورس را اعلام خواهیم کرد.
فهیمی اظهار داشت: جمع شرکت های استانی با ۴۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی ثبت شده که حالا حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش پیدا کرده است و وارد بورس و بخش شناوری بازار سرمایه خواهد شد.
وی اضافه کرد: شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی به تنهایی با سرمایه ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ثبت شده است که حدود ۴۰۰ هزار نفر در آن سهامدار هستند و به صورت متوسط به هر فردی که حدود ۵۰۰ هزار تومان سهام عدالت داشت، حدود ۱۲۴ هزار سهم ۱۰۰ تومانی تعلق گرفته است که از راه رفتن به سایت سهام عدالت از شرکت سرمایه گذاری استانی و میزان سهام خود آگاه می شوند.
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: حالا ارزش روز دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی‏ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و هر شهروند دارای این سهام حتی ساکنان خارج از کشور می توانند دارایی خویش را مشاهده کنند و از فردا می توانند ۶۰ درصد از سهام متعلق به خویش را بفروشند.
وی اضافه کرد: ارزش این دارایی با آنچه که در روش مستقیم داریم برابر است با این تفاوت که در شرکت سرمایه گذاری استانی، یک بازارگردان قوی به نام صندوق توسعه بازار وجود دارد که کار بازارگردانی را برای این شرکت انجام خواهد داد و این یک امتیاز به حساب می آید.
سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت هم اظهار داشت: در جهت حمایت و تشویق سهام داران برای حفاظت از دارایی های پرارزش خود علاوه بر بازارگردانی، این امکان هم وجود دارد که فرد همه سهام خود یا بخشی از آنها را در نزد یکی از بانک ها وثیقه بگذارد و به ازای آن کارت اعتباری دریافت کند.
فهیمی اضافه کرد: بانک ملی شروع کننده این اعتباردهی خواهد بود و از فردا همه شعب این بانک، آمادگی دریافت تقاضاها را دارند و در همه مراحل، هموطنان به رجوع حضوری نیاز نخواهند داشت.


منبع:

1399/05/20
22:05:30
5.0 / 5
2048
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد