دکورپرداز
دکور پرداز

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی فرانسه

ثبت بدترین عملكرد اقتصادی فرانسه

دكور پرداز: رشد اقتصادی فرانسه به كمترین سطح ثبت شده خود رسید.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار فرانسه در گزارشی اعلام نمود در سه ماهه دوم امسال، متوسط رشد اقتصادی این کشور منفی ۱۳.۸ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۴ درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده قبلی و ۷.۹ درصد کمتر از رشد اقتصادی ثبت شده این کشور در سه ماهه قبلی بوده است. بر اساس سالانه نیز متوسط رشد اقتصادی فرانسه در دوازده ماه منتهی به ژوئن منفی ۶.۴ درصد اندازه گیری شده است.
در میان بخش های مختلف، رشد مخارج مصرف کننده نسبت به سه ماهه قبل۱۱.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. سرمایه گذاری با رشد منفی ۱۰.۳ درصدی نیز دیگر عامل اثرگذار کاهشی روی نرخ رشد بوده است. از جانب دیگر بهترین عملکرد مربوط به مخارج دولتی با رشد منفی ۹.۸ درصدی بوده است. در حوزه تجارت خارجی نیز عملکرد این کشور کاملا تحت تاثیر نتایج کرونا قرار گرفته تا جایی که صادرات ۲۵ درصد و واردات نیز ۱۶.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.
متوسط نرخ رشد اقتصادی فرانسه در بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۷۸ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سه ماهه سوم سال ۱۹۶۸ با هشت درصد و پایین ترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال ۱۹۶۸ با منفی ۵.۳ درصد بوده است.
انتظار نمی رود دست کم تا اختتام امسال، دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا بتواند احیا شود. قبل از این بانک مرکزی فرانسه در گزارشی از وضعیت اقتصاد این کشور اعلام نموده بود که بازگشت فعالیت ها به سطوح قبل از بحران دست کم دو سال به طول خواهد انجامید. طبق برآورد صورت گرفته توسط این بانک اقتصاد فرانسه قبل از انکه در سال اینده به رشد ۶.۹ درصدی برسد، امسال ۱۰.۳ درصد کوچک خواهد شد که در صورت تحقق حتی از عملکرد اقتصاد این کشور در سال های جنگ جهانی دوم نیز بدتر خواهد بود.
منبع:

1399/06/10
15:35:19
5.0 / 5
1845
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد