دکورپرداز
دکور پرداز
مهر خبر می دهد

افزایش سرمایه شركتهای بورسی دولتی كلید خورد

افزایش سرمایه شركتهای بورسی دولتی كلید خورد

به گزارش دكور پرداز اجرای قانون افزایش سرمایه شركت های وابسته به دستگاه های اجرایی، پذیرفته شده در بورس از راه صرف سهام، با ابلاغ رئیس جمهور به وزارت اقتصاد و سازمان بورس، رسما كلید خورد.به گزارش دکور پرداز به نقل از مهر، رئیس جمهور قانون افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس ایران از راه صرف سهام با سلب حق تقدم را که در ۲۹ مرداد سال جاری در مجلس به تصویب رسیده بود را برای اجرا به سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ نمود.
«صَرف سهام» به مابه التفاوت ارزش اسمی سهام و ارزش افزوده بوجود آمده برای آن در بازار سهام (قیمت فعلی بازار) گفته می شود. شرکت ها برای پذیره نویسی جدید، قیمت سهام را کمی کمتر از قیمت بازار اعلام می کنند.
«حق تقدم» هم به حق بوجود آمده برای سهامداران فعلی شرکت های بورسی گفته می شود که در این قانون، حق خرید سهام جدید از جانب سهامداران موجود، سلب شده و همه فعالان بازار می توانند در پذیره نویسی جدید سهام این شرکتها مشارکت کنند.
ماده یک قانون مذکور می گوید:
شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس که کنترل یا مالکیت بیشتر از ۵۰ درصد سهام آنها در اختیار دستگاه های اجرایی مبحث ماده ۵ قانون خدمات کشوری مصوب ۸ مهر سال ۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی قرار دارند، موظفند از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون تا آخر مدت اعتبار قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، تأمین منابع مالی موردنیاز از راه بازار سرمایه را بعد از تصویب درخواست افزایش سرمایه در مجمع عمومی شرکت از محل افزایش سرمایه به روش صرف سهام با سلب حق تقدم از سهامداران و عرضه عمومی آن انجام دهند. استفاده از سایر روش های تأمین منابع مالی از بازار سرمایه منوط به تائید سازمان بورس در خصوص عدم امکان تأمین مالی از راه فوق است.
1399/06/29
14:47:42
5.0 / 5
1834
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد