دکورپرداز
دکور پرداز

تورم هلند بالای یك درصد شد

تورم هلند بالای یك درصد شد

به گزارش دكور پرداز بعد از پنج ماه نرخ تورم هلند باردیگر از یك درصد عبور كرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا آخر ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر، نرخ تورم در هلند از ۰.۷ درصد در ماه قبل به ۱.۱ درصد افزایش یافته است که این نرخ، بیشترین نرخ تورم چهار ماه اخیر به حساب می آید.
طی این مدت در هلند بیشترین تأثیر در کاهش قیمت ها در حمل و نقل با تورم منفی ۲.۵ درصدی مشاهده شده است و بیشترین نقش افزایشی تورم مربوط به لوازم منزل با ۱.۷ درصد و مواد غذایی و نوشیدنی با ۱.۲ درصد به ثبت رسیده است.
هسته تورمی که به علت نوسانات بالا، تغییرات قیمتی گروه مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی گیرد از۱.۲۲.۴ درصد در ماه قبل به ۱.۷ درصد در ماه سپتامبر افزوده شده است. تورم ماهانه این کشور هم منفی ۰.۲ درصد بوده است یعنی ۰.۳ درصد بیشتر از ماه قبل.
متوسط نرخ تورم هلند در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ برابر ۳.۲۱ درصد بوده است که بیشترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۱۱.۱۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به فوریه ۱۹۸۷ با منفی ۱.۳ درصد بوده است. در هلند بیشترین وزنه تورم مربوط به تورم آب و برق و گاز با ۲۴.۵ درصد است و بعد از این بخش، حمل و نقل با ۱۱.۶ درصد و غذا و نوشیدنی با ۱۱.۳ درصد قرار دارند.
از طرفی نرخ تورم در روسیه افزایشی بوده است. تا آخر ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر، نرخ تورم در روسیه از ۳.۶ درصد در ماه قبل به ۳.۷ درصد افزایش یافته است که این نرخ، بیشترین نرخ تورم ۱۵ ماه اخیر به حساب می آید.
مواد غذایی و نوشیدنی با ۴.۴ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، خدمات با تورم ۳.۸ درصد در رده بعدی قرار دارد.
از طرفی کمترین نرخ تورم مربوط به حمل و نقل با ۰.۸ درصد بوده است. بر اساس ماهانه هم نرخ تورم روسیه در ماه سپتامبر منفی ۰.۱ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل ۰.۵ درصد کاهش یافته است.
بانک مرکزی روسیه دستیابی به تورم چهار درصدی را تا آخر سال جاری هدفگذاری کرده است.
منبع:

1399/07/21
14:21:18
5.0 / 5
1862
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد