دکورپرداز
دکور پرداز

پیشتازی بایدن به كام دلار شد

پیشتازی بایدن به كام دلار شد

به گزارش دكور پرداز ارزش دلار مقابل رقبا با پیشتازی بایدن تقویت شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از رویترز، معاملات بازار ارز هم به مانند بورس کاملا تحت تأثیر اخبار رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد. نتایج شمارش آرا در ایالت های مختلف مبین آن است که الگوی انتخابات سال ۲۰۱۶ در سال ۲۰۲۰ هم به جز در حدودا شش ایالت تکرار شده است و الان اعلام نتایج شمارش آرا در ویسکانسین، پنسیلونیا و میشیگان در ساعات آیندهمی تواند تعیین کننده پیروز این دور از انتخابات باشد. هم اکنون بایدن از نظر آرای الکترال پیشتاز است و به نظر می آید دموکرات ها در کنگره هم کماکان دست بالا را خواهند داشت هر چند کاملا بعید است بتوانند به سلطه جمهوری خواهان در سنا آخر دهند.
پیشبینی می شود با عنایت به استقبال بالای رای دهندگان، شاهد ثبت یکی از بالاترین نرخ های مشارکت در طول انتخابات معاصر آمریکا باشیم. از طرفی این نگرانی وجود دارد که با توجه آرای نزدیک دو نامزد به یکدیگر، شاهد بروز هرج و مرج هایی در آمریکا بعد از اعلام نتایج باشیم بخصوص آن که بخش زیادی از ارای سال جاری به علت کرونا در ارتباط با آرای پستی خواهد بود. اصلی ترین رقابت بر سر ایالت های ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا است اما انتظار می رود سلطه دموکرات های در ایالت های کالیفرنیا و نیویورک که از پایگاه های سنتی این حزب محسوب می شوند کماکان حفظ و سهم بالای آرای الکترال این دو ایالت کلیدی به سبد جو بایدن ریخته شود. احیانا نرخ مشارکت این دوره چیزی حدود ۷۰ درصد خواهد بود.
هرچند که آمارهای جدید انتشار یافته نشان می دهند اقتصاد اروپا در حال بازگشت به روزهای خوب پیش از آغاز کرونا است اما افزایش شدید مبتلایان و قربانیان به این ویروس مرگبار در قاره سبز بار دیگر سبب افزایش نگرانی ها از تکرار عملکرد کابوس وار تابستان شده است. الان شماری از کشورهای اروپایی همچون فرانسه با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس قرنطینه های سراسری اعلام نموده اند و احیانا در صورت تداوم شرایط فعلی شاهد اعمال محدودیت هایی بر فعالیت کسب و کارها هم خواهیم بود.
مرکز آمار اتحادیه اروپا گزارش اولیه خود از رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در سومین فصل سال ۲۰۲۰ را منتشر نمود که بر این اساس متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به ترتیب مثبت ۱۲.۷ درصد و مثبت ۱۲.۱ درصد بوده است که این رشد در مقایسه با متوسط رشد سه ماهه قبل در منطقه یورو ۳۴.۵ درصد و در سطح اتحادیه اروپا ۳۴.۳ درصد افزوده شده است. این بهترین عملکرد اقتصادی کشورهای اروپایی از زمان تاسیس اتحادیه اروپا به حساب می آید. هم چنین رشد اقتصادی در دوازده ماه منتهی به سپتامبر در سطح منطقه یورو به صورت متوسط منفی ۴.۳ درصد ودر سطح اتحادیه اروپا به صورت متوسط منفی ۳.۹ درصد بوده است.
مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام نمود بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۸.۲ درصد بزرگ شده که این رشد، بهترین رشد اقتصادی آلمان در طول یک دهه اخیرمحسوب می شود. هم چنین در مقایسه با رشد مشابه فصل قبل هم رشد اقتصادی ۱۴.۳ درصد بیشتر شده است.
سرعت نگران کننده انتشار کرونا بخصوص در اروپا بار دیگر معامله گران را به وحشت انداخته و الان زمزمه هایی از بازگشت قرنطینه های سراسری در قاره سبز به گوش می رسد. در آمریکا، لهستان، فرانسه، آلمان و انگلیس رکوردهای جدیدی از ثبت مبتلایان روزانه گزارش شده و شمار قربانیان هم باردیگر در حال بازگشت به پیک های ثبت شده قبلی است.
پیش از این سازمان بهداشت جهانی با دعوت از کشورهای جهان برای همکاری با یکدیگر اخطار داده بود تاخیر در توسعه واکسن می تواند شمار قربانیان را تا دو میلیون نفر هم افزایش دهد.
در شرایطی که کریستین لاگارد- رئیس بانک مرکزی اروپا از استفاده حداکثری از ابزارهای در اختیار این بانک برای تقویت طرف تقاضا و رشد اقتصادی خبر داده، مرکز آمار اتحادیه اروپا در گزارشی ناامیدکننده اعلام نمود متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در ۱۲ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۰.۳ درصد رسیده که این نرخ تورم در فاصله بسیاری از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه باقی مانده است.
دانشگاه آکسفورد که هم اکنون یکی از پیشروترین مراکز علمی جهان در مقابله با ویروس کرونا به حساب می آید از رضایت بخش بودن نتیجه اولیه آزمایش واکسن ساخت خود بر روی افراد میانسال و سالمند اطلاع داده هر چند که اعلام نموده است هنوز برای تعمیم استفاده از این واکسن روی همه مردم جهان اطمینان خاطر وجود ندارد و احتیاج به آزمایش های بیشتری است. جهش های ژنتیکی ویروس کرونا و رفتار متفاوت آن در نقاط مختلف جهان رسیدن به نسخه ای واحد برای مقابله با آنرا بسیار دشوار ساخته است.
با وجود ادعاهای قبلی ترامپ و برخی مقامات دولت وی در توزیع واکسن کرونا تا قبل از انتخابات، به نظر نمی رسد تا آخر سال خبری از واکسن کرونا باشد بخصوص آن که هنوز نتایج استفاده از نمونه های اولیه در مقیاس وسیع مشخص نشده است. آماده نشدن واکسن مقابله با کرونا در شرایطی رخ می دهد که مبتلا شدن به کووید-۱۹ همزمان با شروع فصل سرما در خیلی از کشورهای جهان به سطح نگران کننده ای رسیده و این مسئله سبب بازگشت بعضی از محدودیت ها شده است.
تابحال بیشتر از ۴۸ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۷۴۶ مورد مبتلا شدن به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۲۴ نفر جان خویش را از دست داده اند. در میان کشورهای مختلف، بالاترین تلفات در ارتباط با آمریکا با ۲۳۹ هزار و ۱۱۷ نفر، برزیل با ۱۶۰ هزار و ۷۸۵ نفر، هند با ۱۲۳ هزار و ۹۶۱ نفر، مکزیک با ۹۲ هزار و ۵۹۳ نفر و انگلیس با ۴۷ هزار و ۷۴۲ نفر بوده است.
ادوارد مویا- کارشناس مسایل ارزی در موسسه اواندا - اظهار داشت: هر چند که شاهد انتشار بعضی از اخبار امیدوارکننده هستیم اما حقیقت این است که چشم انداز اقتصادی جهان خیلی نسبت به قبل تغییری نکرده است. از نظر بازارها احتمال پیروزی دموکرات ها در انتخابات بیشتر شده و اگر کنترل دولت و مجلس سنا و کنگره به دست آنها بیافتد احیانا شاهد افزایش فشار مالیاتی روی شرکتهای بزرگ و ثروتمندان خواهیم بود که شاید دلخواه برخی فعالان اقتصادی نباشد اما از سوی دیگر این نکته هم مطرح است که بایدن فرد مناسب تری برای مقابله با کرونا خواهد بود.
شاخص دلار
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۴۸۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس هم معادل ۱.۰۹۵ دلار اعلام گردید (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است).
ارزهای اروپایی
در تازه ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۳۸ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۲۹۹ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۳ درصد بالا رفت و با باقی ماندن در کانال ۱.۱۷ به ۱.۱۷۱ دلار رسید.
ارزهای آسیایی
در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۱۰۴.۵۷۵ ین رسید. در مقابل همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۳۹۲ دلار مبادله شد. همینطور نرخ برابری دلار معادل ۶.۶۵۳ یوان چین اعلام گردید.
منبع:

1399/08/15
22:30:35
5.0 / 5
1441
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد