دکورپرداز
دکور پرداز
در نشست مشترك با رؤسای كمیسیون ها

قالیباف: محل هزینه كرد درآمد تراكنش های بانكی و عوارض گمركی معین نیست

قالیباف: محل هزینه كرد درآمد تراكنش های بانكی و عوارض گمركی معین نیست

دكور پرداز: رئیس مجلس محل هزینه كرد درآمدهای حاصل از سودها و تراكنش های بانكی و عوارض گمركی را نامشخص و آنرا عامل سوداگری توصیف كرد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی رؤسای کمیسیون ها و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که بامداد امروز(دوشنبه، ۲۶ آبان ماه) انجام شد با اشاره به پیشنهاد ۵۰ تن از نمایندگان مجلس که روز گذشته تحت عنوان برخی احکام بودجه در صحن علنی به تصویب رسید اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح بعنوان احکامی از بودجه سال ۱۴۰۰ نبوده و اصلاح ساختار بودجه نیست بلکه مواد این طرح برای تکمیل احکام سابق در قانون بودجه تدوین شده است.
وی در ادامه با اعلان اینکه احکام بودجه مقرر است اصلاح ساختار بودجه را تسهیل کند، اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه نیز مبحث مهمی است و بودجه باید بدون کسری تدوین و تصویب شود تا منابع و هزینه ها با هم هماهنگ باشد.
رییس مجلس اشاره کرد: باید توجه کرد در وضعیت حاضر، فروش نفت خام و فراورده های آن نمی تواند بعنوان درآمد مطمئنی باشد که در بودجه کشور لحاظ شود پس باید گام های جدی در بحث اصلاح ساختار بودجه برداشته شود.
قالیباف افزود: ظرفیت مالیاتی کشور بسیار بالا است و کمیسیون اقتصادی در حوزه CGT کاری را آغاز نموده که می تواند بعنوان گامی در حوزه اصلاح ساختار بودجه باشد و واردات و صادرات را تعیین تکلیف کند پس مجلس نباید خود با قرار دادن ماموریت های اضافی در زمان بررسی لایحه بودجه، بر کسری بودجه بیفزاید.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه ارز نیز باوجود وجود ارز ۴۲۰۰ تومانی، هیچ تأثیری در تامین کالاهای اساسی مردم نداشته است و مجلس باید نظارت جدی بر آن داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر اشاره کرد: تفاوت نرخ فروش ارز موجب ایجاد درآمدی برای دولت شده که محل هزینه آنرا نیز برمبنای اولویت های خود تعیین می کند که موجب بی عدالتی در بخش هایی می شود که بازنشستگان نمونه آن هستند.
در این جلسه رؤسای کمیسیون ها و برخی اعضای هیأت رئیسه مجلس نیز به ارائه پیشنهاداتی درباره موضوعات مطرح شده پرداختند.
منبع:

1399/08/26
14:08:41
5.0 / 5
1460
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد