دکورپرداز
دکور پرداز

اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد منابع صندوق توسعه ملی به شركتهای دانش بنیان

اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد منابع صندوق توسعه ملی به شركتهای دانش بنیان

به گزارش دکور پرداز با هدف رشد و شکوفایی شرکتهای دانش بنیان و با حمایت های صندوق توسعه ملی، در سه سال گذشته بیشتر از ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتباربا نرخ سود ۱۲ درصد به شرکتهای دانش بنیان اختصاص یافت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، در نامه ستاری - معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - به رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری اعلام شده که صندوق توسعه ملی در پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در سه سال گذشته مبلغی بالغ بر ۱۸۳۵ میلیارد تومان نزد بانکهای عامل ویژه فعالیتهای دانش بنیان و فناور سپرده گذاری کرده است.
در ادامه این نامه تاکید شده که این اعتبارات به صورت تسهیلات سرمایه در گردش و طرح با نرخ سود ۱۲ درصد در اختیار شرکتهای دانش بنیان در بخش های کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صنعت و معدن قرار گرفته و نقش موثری در پویایی و بالندگی شرکتهای دانش بنیان داشته است.
همینطور اعلام شده تابحال ۱۶۶ شرکت دانش بنیان توانسته اند از این حمایت ها برای ایجاد و توسعه فعالیتهای اشتغال، تولید و خدمت به کشور بهره مند شوند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری البته از همکاری و مساعدت های صورت گرفته از جانب صندوق توسعه ملی بخصوص برای توسعه فعالیت اقتصادی شرکتهای دانش بنیان و پیشبرد اهداف زیست بوم دانش بنیان ابراز رضایت کرده است.
گفتنی است ؛ منابع صندوق توسعه ملی سالانه از محل سهم تعیین شده از درآمدهای ناشی از فروش نفت و فرآورده های نفتی تأمین شده و در جهت توسعه کشور در چارچوب تسهیلات به گروه های مشمول به استناد اساسنامه این صندوق عرضه می شود.


منبع:

1399/09/29
22:44:51
5.0 / 5
1118
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد