دکورپرداز
دکور پرداز

سقف مجاز ورود و خروج ارز توسط هر مسافر چقدر است؟

سقف مجاز ورود و خروج ارز توسط هر مسافر چقدر است؟

در حال حاضر هر مسافر می تواند تا سقف 10 هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها وارد و نیز تا سقف 5000 یورو یا معادل آن به سایر ارزهای از مرزهای هوایی، تا سقف 2000 یورو یا معادل به سایر ارز بوسیله مرزهای زمینی، ریلی و دریایی خارج کند.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، قبل از شیوع ویروس کرونا همیشه تعداد قابل توجهی سفرهای خارجی شکل می گرفت و مسافران برای رفع نیازهای و امرار معاش خود مجبور بودند تا پول خودرا به پول ملی مقصد خود تبدیل کنند که ویروس کرونا میزان سفرها را کم کرده است.
در این بین همیشه سوالات زیادی مطرح می شود که هر مسافر تا چه میزان می تواند ارز به صورت اسکناس وارد یا خارج کند؟ همچنین، روند ورود یا خروج ارز اسکناسی بیش از سقف تعیین شده چگونه است؟
بدین منظور در این گزارش شرایط ورود و خروج ارز، سقف مجاز ورود و خروج ارز و یا سقف مجاز ورود و خروج ریال توسط هر مسافر اعلام شده است.
طبق اعلام بانک مرکزی، ورود ارز توسط هر مسافر تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها و خروج ارز نیز تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزهای از مرزهای هوایی، تا سقف ۲۰۰۰ یورو یا معادل به سایر ارز بوسیله مرزهای زمینی، ریلی و دریایی مجاز است.

شرایط ورود و خروج ارز بیش از اندازه مجاز
همچنین، در صورت ورود بیش از سقف تعیین شده ارز اسکناسی، مسافر باید در مبادی ورودی نسبت به اظهار ارز همراه خود (به صورت کتبی یا شفاهی) به گمرک ایران اقدام و اطلاعات مورد نیاز را به صورت سیستمی بوسیله درگاه گمرک ثبت کند.
علاوه براین، مسافر می تواند پیش از ورود به کشور بوسیله درگاه ذکر شده ارز همراه خودرا به صورت سیستمی اظهار کند.
از طرف دیگر، مسافرانی که قصد خروج ارز مازاد بر ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی و مازاد بر ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی، ریلی و دریایی دارند باید، بعد از مراجعه به گمرک و اظهار ارز مربوطه و دریافت کد رهگیری، به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نموده و میزان ارز مورد نظر را تحویل دهند و در ازای آن یک رسید چاپی از بانک ملی دریافت نمایند.

سقف مجاز خروج و ورود ریال چه قدر است؟
همچنین، میزان ورود و خروج ریال توسط هر مسافر حداکثر تا ۵۰۰ هزار تومان مجاز است.
طبق این گزارش، بانک مرکزی در آخرین دستورالعمل خود اعلام نموده بود که هر شخصی می تواند حداکثر تا ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها در داخل کشور حمل و نگهداری کند.
علاوه براین، حمل و نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به داشتن یکی از مدارک شامل سند موسسه اعتباری، رسید سنا و اظهارنامه گمرکی نیاز دارد.1399/10/13
23:04:29
0.0 / 5
1170
تگها: سفر , طلا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد