دکورپرداز
دکور پرداز
زارع:

یارانه نقدی سال 1400 در دو سقف پرداخت می شود

یارانه نقدی سال 1400 در دو سقف پرداخت می شود

سخنگوی کمسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت که برپایه مصوبه این کمیسیون یارانه نقدی این کمیسیون در دو سقف پرداخت خواهد شد.


به گزارش دکور پرداز به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) در تشریح آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: بر این اساس منابع یارانه ها به صورت یک جا ۴۳۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که ۱۴.۵ درصد سهم نفت را از آن جدا خواهیم کرد. همینطور یارانه نقدی در دو سقف پرداخت خواهد شد، ۵۸ میلیون نفر یک مبلغ و از ۵۸ میلیون نفر تا ۸۰ میلیون نفر مبلغ کمتری یارانه دریافت می کنند.
به گفته وی یارانه تولید در سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار پرداخت خواهد شد.
زارع افزود: در جهت تعامل با دولت و افزایش میزان اشتغالی که دولت در لایحه دیده بود از یک میلیون شغل به یک و نیم میلیون شغل در سال آینده، کمیته های کمیسیون تلفیق روز گذشته نشست هایی را با وزرای راه، نفت، صمت و برخی نشست های دیگر برگزار کردند تا بتوانیم در سال آینده یک و نیم میلیون شغل ایجاد نماییم و ان شاءالله در اینباره در صحن کمیسیون تلفیق تصمیم گیری خواهد شد.
نماینده مردم آباده در مجلس افزود: بحثی در فضای مجازی در ارتباط با ۳ هزار میلیارد تومانی که برای تولید محتوای فرهنگی و حوزه مجازی پیش آمده است که باید توضیح دهم؛ در حالی در خبرها آمده است این بودجه فقط برای صدا و سیما است که این گونه نیست و ای کاش افرادی که اظهارنظر کرده اند جدول جدید را مطالعه می کردند چون که حدودا ۲۷ دستگاه فرهنگی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد برای تولید محتوای فرهنگی و کنترل فضای مجازی بودجه دریافت خواهند کرد و در این راستا مسئول هستند البته یکی از این ۲۷ دستگاه صدا و سیما است که برای این سازمان حکم دادیم. در واقع ۳ هزار میلیارد تومان مذکور میان ۲۷ دستگاه توزیع خواهد شد.
وی درباره اصلاح ساختار و ارتقاء شفافیت بودجه شرکتهای دولتی هم اظهار داشت: برپایه آخرین اصلاحات ما، همسان سازی و انطباق سرفصل های بودجه شرکتهای دولتی با کسر فصل های حسابداری آنها حداکثر تا آخر خرداد ماه هرسال شد. همینطور بخشنامه بودجه شرکتهای دولتی در آینده مجزا از بخشنامه بودجه وزارتخانه ها و موسسات دولتی خواهد بود.
زارع افزود: هیات مدیره های شرکتهای دولتی، همینطور هیات های عامل آنها مکلف هستند؛ بودجه تفصیلی سالانه خویش را برپایه مصوبه مجموعه عمومی و بخشنامه ای که مختص خود شرکتهای دولتی است براین اساس مصوب کنند و بیاید در بودجه شرکتهای دولتی و تطبیق بودجه این شرکت ها برپایه عملکرد در سال آینده خواهد بود و تهیه صورت های مالی میان دوره ۶ ماهه که غیرتلفیقی به حساب می آید برای شرکتهای اصلی و مادرتخصصی و همینطور بانک ها الزامی است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: براین اساس این شرکت ها مکلف هستند آمار نیروی خویش را تا ۳۱ اردیبهشت ماه در سامانه کارکنان اداری کشور ثبت کنند. ثبت حقوق و مزایای آنها باید به صورت ماهانه باشد و هرگونه فعالیت خارج از وظایف مندرج در اساسنامه آنها ممنوع شده است.
وی اضافه کرد: همینطور سازمان امور استخدامی کشور مکلف است آیین نامه احراز صلاحیت مدیران عامل و سایر اشخاص حقوقی را که در این شرکت ها در حوزه مدیریتی پست می گیرند، آن شاخصهای مدیریتی و هیات مدیره را با عنایت به تحصیلات، رشته تحصیلی، سوابق تجربی و مدیریتی تهیه کنند و تا آخر اردیبهشت ماه به تصویب هیات مدیران برسد. همینطور آیین نامه ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره باید ساماندهی گردد و تا آخر اردیبهشت ماه به تصویب برسد.
زارع همینطور اظهار داشت: عضویت همزمان افراد و مقامات را (موضوع ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری)، همینطور کارکنان شاغل در تمامی پست های مدیریتی در هیات مدیره و سایر مدیریت های اجرایی شرکتهای دولتی هم ممنوع کردیم.
سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه اظهار داشت: در جهت آن برای اجرایی کردن ماده ۶۴ قانون برنامه ششم در خصوص حمایت های تقاضامحور و تمامی دستگاههای اجرایی مبحث ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، مقرر شد اعتبارات برنامه های پژوهش های کاربردی از راه رساله های تحصیلات تکمیلی، دانشگاه های دولتی و غیردولتی، مراکز پژوهشی، پارک های علم و نوآوری و دانشگاه های آزاد هزینه شود و حداقل ۱۰ درصد منابع مذکور از راه دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان و پژوهشکده های قانونی وابسته به بسیج صورت گیرد.
وی افزود: همینطور برای ارتقاء شاخصهای علمی، پژوهشی، فناوری، مهارتی، ورزشی و گردشگری اعتبارات قانون استفاده متوازن، اعتبارات بیشتر به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، پارک های علم و فناوری و مراکز آموزش فنی و حرفه ای جهاد دانشگاهی و فضاهای گردشگری و ورزشی برای ارتقاء مناطق کمتر توسعه یافته تخصیص داده خواهد شد.
زارع تصریح کرد: همینطور برای اجرای بند یک ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه در خصوص تخصیص یک درصد از اعتبارات هزینه ای در حوزه امور پژوهشی و توسعه فناوری؛ شورای برنامه ریزی و توسعه استان مجاز شد که این اعتبارات را از سرجمع اعتبارات هزینه ای در استان ها کسر کند و برای امور پژوهشی، فناوری و توسعه ای دستگاه ها هزینه شود که همچون این دستگاه ها جهاد دانشگاهی است.
منبع:

1399/10/29
17:29:19
0.0 / 5
1302
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد