دکورپرداز
دکور پرداز

برای اجرای قانون جدید چك چقدر زمان صرف شد؟

برای اجرای قانون جدید چك چقدر زمان صرف شد؟

دکور پرداز: بیش از یک میلیون نفر ساعت در نظام بانکی کشور بمنظور فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است.به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، همانگونه که قبل از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی کشور از شروع فروردین ماه سال ۱۴۰۰ الزامی است. این الزام نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش های مختلف همچون بخش زیرساخت های فنی و فناوری بود که با هماهنگی های گسترده و تلاش فراوان تمام بانک ها و مؤسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی انجام شده و در حال تکمیل است.
لذا، تشریح گوشه ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون می تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ نظام بانکی را نشان دهد.
در این راستا در حدود ۵۰ هزار نفر ساعت برای اجرائی شدن قانون چک، تنها از طرف این بانک و در حدود ۱۳۰ هزار نفر ساعت از طرف شرکت های تابعه بانک مرکزی صرف شده است.
علاوه بر آن، از سال ۹۸ تا آخر سال ۹۹، بیش از ۸۵۰ هزار نفرساعت از طرف شبکه بانکی کشور صرف پیاده سازی سامانه ها، تجهیز درگاه های بانکی و شعب به سامانه صیاد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.
در کنار مواردی که پیش تر به آنها اشاره شد، تهیه ساعت ها فیلم آموزشی درباره کارکردهای سامانه صیاد همچون بیش از ۳۰۰ ساعت برنامه در شبکه های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و نیز برگزاری مانور آزمایشی – آموزشی به وسیله کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال قبل از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه عظیم ملی را به بالای یک میلیون نفرساعت رسانده است.
گفتنی است در بازه زمانی هفتم تا اختتام فروردین سال ۱۴۰۰ و پس از اجرائی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیش از ۱۳ میلیون برگ بوده است.


منبع:

1400/02/09
14:50:13
0.0 / 5
1240
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد