دکورپرداز
دکور پرداز

ذخایر ارزی چین باز هم بیشتر شد

ذخایر ارزی چین باز هم بیشتر شد

دکور پرداز: حجم ذخایر ارزی چین از 3.19 تریلیون دلار هم فراتر رفت.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بلومبرگ، بعد از مدت ها تعطیلی باردیگر کارهای تجاری و تجاری چین شروع شده است. میزان ذخایر ارزی این کشور در ماه آوریل به روند صعودی خود ادامه داده است؛ حتی در زمانی که بانک مرکزی چین در هفته های اخیر دست به تزریق گسترده نقدینگی به بازار زده است.
آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام نموده، میزان ذخایر ارزی این کشور با ۲۸.۱۵ میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه قبل به سه تریلیون و ۱۹۸ میلیارد دلار رسیده است.
چین بزرگ ترین دارنده ذخایر ارزی جهان است و بنظر می رسد باتوجه به بازگشایی بخش بزرگی از اقتصاد این کشور، روند صعودی میزان ذخایر ارزی ادامه پیدا کند. طی ماه های اخیر چین به لطف اجرای سیاست های سخت گیرانه روی سرمایه از خروج منابع ارزی به خارج از این کشور تا حد زیادی جلوگیری کرده بود.
تا اختتام این ماه چین دارای ۱۱۰.۷۳ میلیارد دلار ذخایر طلا نیز بوده است که در مقایسه با ماه قبل ۱.۵۵ میلیارد دلار بیشتر شده است.
سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین با اشاره به حفظ ثبات در محیط کلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی ها گفته است که دولت بوسیله بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.
وی ادامه داد: زیرساخت های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسک ها و چالش های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.
چین بزرگ ترین دارنده ذخایر ارزی در جهان شمرده می شود. در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۲۱، کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۰ با دو میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۱۴ با ۳ تریلیون و ۹۹۳ میلیارد دلار بوده است.
منبع:

1400/02/19
21:15:52
0.0 / 5
1329
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد