دکورپرداز
دکور پرداز

یك تریلیون دلار از ارزش بازار رمزارزها پرید!

یك تریلیون دلار از ارزش بازار رمزارزها پرید!

به گزارش دکور پرداز ارزش رمزارزها در ساعاتی از مبادلات چهارشنبه تا ۱.۵ تریلیون دلار هم کاهش پیدا کرد که حدودا یک تریلیون دلار کمتر از اوج ثبت شده آن در ماه آوریل بوده است.


به گزارش دکور پرداز به نقل از راشاتودی، روز چهارشنبه یکی از کم سابقه ترین ریزش های رمزارزها در طول تاریخ آنها رقم خورد تا جایی که بعضی از آنها یک سوم تا نصف ارزش خویش را طی ۲۴ ساعت از دست دادند. بیت کوین بعنوان باارزش ترین ارز دیجیتالی جهان طی این مدت ۱۲ هزار دلار از ارزش خویش را از دست داد و تا ۳۰ هزار دلار هم سقوط کرد. اتریوم- دومین ارز دیجیتالی بزرگ جهان- هم حدود ۴۰ درصد و دوج کوین- محبوب ترین ارز دیجیتالی فعلی- حدود نصف ارزش خویش را از دست دادند.
روند نزولی رمزارزها در ابتدا با شایعه فروش بیت کوین توسط تسلا و قبول نکردن آن توسط این خودروساز آمریکایی شروع شد و انتشار خبر ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتالی در چین وحشت سراسری را در بازارها حکمفرما کرد. البته این تصمیم چین مسئله جدیدی نیست و دلیل اثرگذاری آن تا چنین حدی جای سوال دارد.
پاول هاسول- کارشناس بازارهای مالی در موسسه پینسن میسون- اظهار داشت: تصمیم چینی ها علل زیادی دارد. بخشی از آن با هدف پیشگیری از خروج سرمایه و بخشی از آن هم به پیشگیری از کلاهبرداری های احتمالی مربوط می شود.
ارزش رمزارزها در ساعاتی از مبادلات چهارشنبه تا ۱.۵ تریلیون دلار هم کاهش پیدا کرد که حدودا یک تریلیون دلار کمتر از اوج ثبت شده آن در ماه آوریل بوده است.
اولریک لیکه- مدیر اجرایی صندوق پوشش ریسک ارک ۳۶- در مصاحبه با بلومبرگ با انتقاد از رفتارهای اخیر ایلان ماسک اظهار داشت: نخستین بار نیست که توییت های این فرد بیش از اندازه غیرمعمول و پر از اطلاعات گمراه کننده بوده است. بازار رمزارزها خیلی تابع احساسات شده و هیجانات لحظه ای و انتظارات غیرمعقولانه سبب می شود تا معامله گران در مواقعی دست به اقداماتی بزنند که نتیجه ای جز زیان وحشتناک خودشان ندارد.1400/02/30
13:13:09
0.0 / 5
1068
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد