دکورپرداز
دکور پرداز

پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود كسب و كار

پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود كسب و كار

به گزارش دکور پرداز رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار در وزارت اقتصاد خطاب به دولت بعدی، راهکارهایی برای بهبود محیط کسب و کار و نظام مجوزدهی کشور بیان نمود.


علی فیروزی در گفتگو با ایسنا، با اعلان اینکه اصلاح محیط کسب و کار روی کاغذ جذاب است، اظهار داشت: اما زمانی که بهبود محیط کسب و کار را در عمل مورد بررسی قرار می دهید، پژوهشها نشان میدهد که معادل ۵۱ درصد خدماتی که دولت به مردم عرضه می دهد از جنس مجوز است و اگر ۱۰ درصد این مجوزها حذف شود، باید پنج درصد هرم بروکراسی دولت را کم کنید و پست هایی چون معاون وزیر، مدیر کل و... در دولت حذف شود که در این نقطه بهبود فضای کسب و کار وارد فضای سیاسی می شود.
وی ادامه داد: مسائلی که سیاسی می شوند هر چقدر زمان بگذرد، بیشتر سیاسی می شوند و از جنبه های تخصصی آن کم می شود که بهبود فضای کسب و کار در ابتدای فعالیت دولت آینده با مقاومت کمتری مواجه می شود. در نتیجه، دولت آینده برای بهبود محیط کسب و کار فرصتی کمی دارد که باید طی شش ماه تا یکسال دراین زمینه اقدام نماید.
فیروزی افزود: دولت آینده باید گفتمان مقررات زایی را تغییر دهد و آنرا هزینه دار کند؛ بگونه ای که به سمتی حرکت نماید که از دولت نگهبان به دولت باغبان برود و نظارت ها به جای این که پیشینی باشد، پسینی شود. همچنین، دولت آینده باید سیستم های اصلاح شونده در سازمان های خود ایجاد نماید که به منظور تحقق آن باید تخلف از قوانین را هزینه دار کرد.

رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار اظهار داشت: دولت آینده اگر می خواهد به نظام مجوزدهی سروسامان ببخشد، باید جنس سازمان های خویش را به سازمان های خود اصلاح شونده تغییر دهد و موتور مقررات زایی را خاموش کند تا هر کسی نتواند مقررات، مصوبه، دستورالعمل و قانون جدید ایجاد نماید.
منبع:

1400/03/15
13:05:59
0.0 / 5
1070
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد