دکورپرداز
دکور پرداز
عضو شورای عالی بورس:

دستگاه های دولتی و عمومی از شفاف سازی سازمان بورس الگو بگیرند

دستگاه های دولتی و عمومی از شفاف سازی سازمان بورس الگو بگیرند

به گزارش دکور پرداز عضو شورا عالی بورس اظهار داشت: انتشار صورت های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش ضریب شفافیت در بازار سرمایه، منجر به تقویت جایگاه این سازمان خواهد شد.به گزارش دکور پرداز به نقل از بازار سرمایه، سعید اسلامی بیدگلی اظهار نمود: موضوع انتشار صورت های مالی سازمان بورس همیشه موضوع مهمی بوده و به شخصه به اجرای آن علاقمند بوده ام و طی سالهای اخیر که در زمینه پژوهشی بازار سرمایه فعالیت داشته ام، چندین مقاله درباب نتایج مثبت انتشار صورت های مالی سازمان بورس منتشر نموده ام.
وی اضافه کرد: تمامی نهادهای عمومی غیر دولتی که به صورتی متصل به دولت و حاکمیت هستند باید صورت های مالی خودرا منتشر کنند و لازم بود سازمان بورس نیز بعنوان یکی از متولیان اصلی شفافیت در اقتصاد کشور در این عرصه پیش قدم شود.
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری تاکید کرد: از روزی که در شورای عالی بورس عضویت داشته ام، پیشنهاد انتشار این صورت های مالی را مطرح می کردم اما امسال با عزم جدی و تصمیم شخص رییس سازمان بورس و همین طور استقبال اعضای شورای عالی بورس، این پیشنهاد مورد تأیید قرار گرفت.
وی به نتایج مثبت انتشار عمومی صورت های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره نمود و اظهار داشت: ارتقای جایگاه سازمان بورس در پروسه شفافیت بازار سرمایه و افزایش نقش نظارتی سازمان بورس در اقتصاد کشور همچون نتایج مثبت انتشار صورت های مالی سازمان است البته فراموش نکنیم انتشار صورت های مالی نهادها و بنگاه های مختلف اقتصادی، به صورتی افشای اطلاعات این نهادها بوده و ممکنست سؤالاتی را درباب این نهادها در اذهان عمومی بوجود آورد اما همزمان موجب می شود توجه ده ها یا هزاران کارشناس مشتاق این صورت های مالی جلب شود.
اسلامی بیدگلی اضافه کرد: این افراد با بررسی صورت های مالی، نظراتشان را طرح کرده و این نظرات می تواند در زمینه سیاستگذاری و در امتداد بهبود مدیریت نهادها و بنگاه های اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.
وی اشاره کرد: نباید فراموش نماییم که عدم انتشار صورت های مالی نیز سوالاتی را به وجود می آورد که بخش عمده ای از این سوالات ممکنست پاسخ داده نشوند و موجب شود این سوالات همچنان بصورت ابهام در اذهان فعالان بازار باقی بماند و حاشیه های زیادی را برای نهادها و بنگاه های اقتصادی بوجود آورد بدین جهت استدلال کلیدی انتشار صورت های مالی این است که اگر فعالان بازار سوالاتی در ذهنشان باشد که این سوالات از اساس صحیح نباشد، انتشار صورت های مالی، این ابهامات را از خواهد برد.
اسلامی بیدگلی با اشاره به ضرورت افزایش شفافیت در تمامی نهادها و بنگاه های اقتصادی اظهار داشت: اصولاً انتشار صورت های مالی، نظرات کارشناسی مختلفی را در پی خواهد داشت و این نظرات سبب کمک به سیاست گذاران خواهد شد. این مساله نه فقط در نهادهای عمومی، بلکه در شرکت های عمومی سهامی عام نیز یک فرصت است و علاقه مندان در زمینه های پژوهشی و سهامداران شرکتها می توانند با بررسی صورت های مالی، نظرات خوبی برای بهبود عملکرد بنگاه ها ارائه نمایند.
عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: همانطور که در مجامع شرکت های سهامی عام می بینیم، بعضاً برخی سهامداران در این جلسات سوالات و مطالبی را مطرح می کنند که نشان از اشراف و آگاهی بالای آنها دارد. این شرایط بااینکه ممکنست اداره شرکت را به جهت نیاز به پاسخگویی بیشتر مدیران، پیچیده تر کند اما در عین حال تجمیع نظرات افراد و کارشناسان مانند این است که یک مشاوره رایگان برای اداره بهتر و کمک بیشتر به بنگاه فراهم گشته است که این امر در مورد سازمان بورس نیز صدق می کند.


منبع:

1400/03/20
22:42:21
0.0 / 5
952
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دكور پرداز
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد