دکورپرداز
دکور پرداز
بانك مركزی اعلام كرد؛

دستورالعمل تامین مالی بنگاه های اقتصادی كوچك و متوسط در سال ۱۴۰۰

دستورالعمل تامین مالی بنگاه های اقتصادی كوچك و متوسط در سال ۱۴۰۰

دکور پرداز: بانک مرکزی هم راستا با شعار امسال، دستورالعمل تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در سال 1400 را ابلاغ نمود.


به گزارش دکور پرداز به نقل از بانک مرکزی، این بانک ضمن قدردانی از اقدامات به عمل آمده در امتداد تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط و باتوجه به نامگذاری امسال به نام «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» از طرف مقام معظم رهبری‏‏‏‏-مدظله العالی‏ و همین طور پیرو ابلاغ دستورالعمل تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط در پنج سال قبل و اتخاذ رویکرد مساعدت مقرراتی، زمینه مناسب تری بمنظور تامین مالی واحدهای یاد شده برقرار شد.
براساس اطلاعات دریافتی از سامانه ثبت نام واحدهای تولیدی، آمار عملکرد اجرای این طرح طی سال ۱۳۹۹، حاکی از تامین مالی تعداد ۲۷ هزار و ۸۴ بنگاه کوچک و متوسط با تخصیص مبلغی معادل ۸۵۶ هزار و ۴۸۲ میلیاردریال توسط شبکه بانکی است که به بنگاه های اقتصادی موصوف اختصاص داشته است.
از این رو، عملکرد یاد شده نشان از همراهی و اهتمام نظام بانکی در اجرای تأکیدات معظم له و سیاست های دولت برای حمایت هرچه بیشتر از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط دارد تا بدین سان امکان هدایت بهینه و صحیح منابع مالی موجود در امتداد بهبود وضعیت اشتغال و رشد اقتصادی در کشور برقرار شود.
در سال جاری نیز باتوجه به شرایط ویژه اقتصادی و اعمال تحریم های ظالمانه ضد کشور، این بانک بمنظور هموارسازی مسیر تولید ملی و پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی در امتداد تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»، هدایت نقدینگی جامعه به سمت بخش های مولد و تامین مالی تولیدکنندگان داخلی و تامین سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی را هدف گذاری کرده است.
بر همین اساس شایسته است بانکهای عامل باتوجه به حساسیت شرایط اقتصادی، بیشتر از گذشته و با احساس مسئولیت افزون تر، موضوع تامین مالی بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط را مورد توجه جدی خود قرار دهند و باوجود محدودیت منابع و مشکلات و تنگناهای اعتباری موجود، نسبت به اولویت بندی تسهیلات به شکلی اقدام نمایند که امکان دستیابی به اهداف تعیین شده امسال میسر شود.


منبع:

1400/03/22
22:04:02
0.0 / 5
1044
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دکور پرداز
decorpardaz.ir - مالکیت معنوی سایت دكور پرداز متعلق به مالکین آن می باشد